c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_04_ZVON_LOGO.1031.jpg

W środę 6 kwietnia 2022 r. w Sali Rajców (Rynek 41 – Ratusz) w Bolesławcu o godz. 14.00 nastąpi podpisanie umów w systemie EURO-NYSA-Ticket+ jako Partner Turystyczny pomiędzy ZVON (Związek Komunikacyjny Górnych Łużyc-Dolnego Śląska) a Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz Termami Bolesławiec.

 

Warto przypomnieć, że w Euroregionie Neisse-Nisa-Nysa dużą rolę pełni turystyka. Aby ułatwić mieszkańcom i turystom podróżowanie środkami komunikacji publicznej za granicę, ZVON - we współpracy z polskimi i czeskimi przedsiębiorstwami transportowymi - wprowadził w 2004 roku bilet EURO-NYSA-Ticket i od tego czasu stale go rozwija. Korzyścią płynącą z tych działań jest możliwość korzystania przez turystów i mieszkańców z ponad 700 linii kolejowych i autobusowych w polsko-niemiecko-czeskim obszarze obowiązywania na podstawie jednego biletu.

Bilet EURO-NYSA-Ticket jest ważny przez jeden dzień, a od 2021 roku wprowadzono bilet ważny również przez trzy kolejne dni i dla jednego lub większej liczby pasażerów.

Od 1 kwietnia 2021 r. oferta funkcjonuje pod nową postacią jako bilet EURO-NYSA-Ticket+ (ENT+). Dodatek do nazwy „+” odnosi się do nowego komponentu turystycznego. Dzięki niemu pasażer otrzymuje zniżkę na opłatę za wstęp lub inne usługi turystyczne w wielu miejscowościach turystycznych za okazaniem ważnego biletu ENT+.

W programie spotkania:

- Podpisanie umów: umowy podpiszą prezes ZVON  Hans-Jürgen Pfeiffer oraz dyrektor Muzeum Ceramiki Anna Bober-Tubaj i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Dul.

 - Prezentacja biletu EURO-NYSA-Ticket+ oraz partnerów turystycznych po stronie polskiej, czeskiej i niemieckiej.

W spotkaniu wezmą udział prezydent Bolesławca Piotr Roman, dyrektor biura Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Jakub Feiga oraz Heike Uhe - Niemiecko-Polska Kooperacja Gospodarcza.

Zapraszam do udziału w spotkaniu

Agnieszka Gergont – rzecznik prasowy UM Bolesławiec