c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_05_ogrod_szczesliwosci_ogrod-153.jpg

„Razem możemy więcej! “, tym hasłem podsumowana została wyjątkowa akcja budowy “Ogrodu Szczęśliwości” na terenie Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 w Bolesławcu  przy ulicach Dolne Młyny 42A oraz Ceramicznej 5.

Projekt był kontynuacją działań związanych z Dniem Ziemi oraz udziałem placówki w Międzynarodowym Programie Happy Kindergarten. Sobotnie przedpołudnie 22 kwietnia zaowocowało stworzeniem wyjątkowego miejsca, pełnego zieleni, które zachwyca i niesie ze sobą uśmiech. W ramach współpracy rodziców z przedszkolem powstał projekt nietuzinkowego ogrodu, a dzięki zaangażowaniu i pracy na terenie przedszkola pojawiły się recyklingowe kwietniki, ogródki warzywne, kwietny pociąg, kwietna łąka, kolorowe kredki, odrestaurowany został karmnik dla ptaków, a przy wejściu stanęła pergola i niesamowite zielone słonie.

Zaangażowanie rodziców widoczne było na każdym etapie tworzenia “Ogrodu Szczęśliwości”. Dzięki darom rodziców udało się obsadzić kwiatami i innymi roślinami zielonymi Nasz ogród tworząc tym samym przyjemną zieloną przestrzeń.  Podczas wspólnej pracy zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie, a dzięki uprzejmości pracowników przedszkola zapracowani twórcy Ogrodu mogli zrobić sobie przerwę na kawę lub herbatę przy kawałku czegoś słodkiego. 

Zaangażowanie i współpraca wszystkich uczestników spowodowało, że było to pierwsze wspólne działanie “Klubu Szczęśliwego Rodzica”, który umownie rozpoczął swoje działanie tej słonecznej soboty. Wspólna praca i działanie wprawiły wszystkich w wyśmienite nastroje i były z pewnością pierwszą, ale zapewne nieostatnią inicjatywą “Klubu Szczęśliwego Rodzica”. Działania zaowocowały nie tylko piękną aranżacją ogrodu lecz także przypomniały o starej prawdzie, że “w przedszkolu jest jak w domu”. (info MPP nr 3)