c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_05_festiwal_tanca_festiwal-166.jpg

Podczas Bolesławieckiego Festiwalu Tańca na scenie kina „Forum” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki zaprezentowały się cztery sekcje taneczne.

Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec” prowadzony przez Annę Idkowiak oraz Ewelinę Liszczyk wprowadził widownię w klimat folkloru, prezentując polskie tańce ludowe oraz obrazki z wielu regionów Polski.

Dzieci oraz młodzież z pracowni tańca współczesnego zaprezentowała się w trzech grupach. Jako pierwsza, a tym samym najmłodsza wystąpiła grupa PROMYKI. NOCTURN opowiedział historię o tym jak „…w pewnym mieście, w pewnym miejscu, w podejrzany sposób, zaczęły ginąć pakunki z drogocenna zawartością. Taką zagadkę mógł rozwiązać tylko jedyny i niepowtarzalny Sherlock Holmes”. Pokazy młodzieżowe zwieńczył występ grupy MODUS. Nad wszystkimi grupami czuwała niezastąpiona instruktor Halina Bałacka- Kłak.

Na scenie zaprezentowały się również dzieci z pracowni tańca flamenco CARMEN pod okiem Magdaleny Zientary. Dziewczynki zaprezentowały różnego rodzaju techniki flamenco oraz choreografię do muzyki tradycyjnej, jak również do współczesnej muzyki rozrywkowej, wykorzystując tradycyjne stroje i rekwizyty.

Na Bolesławieckim Festiwalu Tańca nie zabrało pracowni tańca orientalnego. Dziewczynki z grup dziecięcych zaprezentowały się w dwóch choreografiach. W pierwszej - dzieci zaskoczyły widzów ciekawymi rekwizytami, w drugiej- zaprezentowały taniec do energetycznych bębnów arabskich. Instruktorem pracowni jest Idalia Kowara Schmidt.

 

W drugiej części naszego show wprost brawurowo i w pełni profesjonalnie po raz pierwszy zaprezentowały się panie z grupy FLEX - pracowni tańca współczesnego. Tancerki z grupy tańca orientalnego z wdziękiem i ujmującą finezją przeniosły nas na rozpalone od słońca kairskie ulice w stylu „shaabi”, natomiast panie z pracowni flamenco w żywiołowych i uderzająco symbolicznych ruchach rozbudziły tęsknotę do tradycji andaluzyjskiego południa w rytmie „Tango de Malaga” oraz melodii ludowej „El Vito”. (info BOK-MCC)