c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_05_obchody_IX_swięta_optymizmu_mpp2_IMG20220511094038.jpg

11 maja przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 w Bolesławcu obchodziły   „XI Ogólnopolskie Święto Optymizmu - Żółte Latawce Optymizmu”. Symbolem tego święta jest żółty latawiec, który wznosi się na niebie, tak jak chcielibyśmy, aby wznosiły się nasze dzieci i odnosiły sukcesy w życiu.

 

Już od rana  dzieci i rodziców witało pięknie ozdobione wejście do przedszkola oraz udekorowane żółtymi latawcami korytarze – kolor sukcesu dziecka. To święto radosne, pełne kolorowych barw i dziecięcych śmiechów, ale co najważniejsze była to okazja by zarazić optymizmem wszystkich wokół – w myśl, że optymizm może zdziałać cuda! Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Optymizmu były optymistyczne zabawy w ogrodzie przedszkolnym, które jednocześnie uczyły dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola Krystyna Gerwatowska, która powitała dzieci oraz złożyła optymistyczne życzenia.

Przedszkolaki ubrane w żółte stroje odśpiewały swój optymistyczny hymn i udały się do „ Optymistycznej Krainy” przechodząc przez symboliczną „Bramę optymizmu”. W radosnym nastroju dzieci wraz z nauczycielkami bawiły się przy wesołych dźwiękach muzyki. Jednym z ważniejszych zadań przedszkolaków było odnalezienie ukrytego skarbu w „Krainie optymizmu”. Skarbem  okazał się „ Żółty latawiec”. Żółty kolor symbolizuje sukces, do którego powinniśmy przygotować dzieci. Nauczycielki opracowały „Trójkąt sukcesu dziecka”, na podstawie którego można wyjaśnić różne zdarzenia w taki sposób, aby przedszkolaki podchodziły do nich w sposób pozytywny. Nawet najtrudniejsze zdarzenie, przy zachowaniu odpowiedniego nastawienia, staje się dla dziecka łatwiejsze do zrozumienia.

Dopełnieniem zabawy była pamiątkowa fotografia przy wspólnie narysowanym ogromnym latawcu optymizmu. Był to wyjątkowy i wspaniały  dzień dla wszystkich! (info MPP nr 2)