c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_05_warsztaty_mpp4_muzeum_warsztaty-136.jpg

19 maja 2022 r. w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 4 w Bolesławcu odbyły się zabawy integracyjno - plastyczne na świeżym powietrzu pod hasłem „Szczęśliwy przedszkolak potrafi tworzyć”.

Zabawy odbyły się w ramach realizacji  międzynarodowego programu HAPPY KINDERGARTEN. Zaangażowani w spełnianie dziecięcych marzeń byli wszyscy pracownicy przedszkola oraz pracownicy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

- W tym dniu dominował kolor niebieski i kolor zielony. Niebieski kolor symbolizuje niebo, „głowę w chmurach”, marzenia, które spełniamy stąpając twardo po zielonej ziemi. Działania dzieci to dążenie do spełniania marzeń. Optymizm oraz poczucie własnej wartości towarzyszące dzieciom podczas działań - uczą ich życzliwości, kreatywności i są wyrazem szczęścia. Dzieci uczestniczyły w różnych formach działań: zabawy integracyjne, sportowe, z ceramiką oraz malowanie na sztalugach, zabawy z historią.  Zabawy z ceramiką odbywały się na trzech stanowiskach. Pierwsze  – toczenie na kole, drugie- malowanie biskwitu stempelkami, a trzecie - interakcje z zabawami( legendy) .  Zabawa z ceramiką  rozwija dzieci manualnie i  twórczo.  Dziecko z wykonanej działalności ma  ogromną satysfakcję, buduje wiarę we własne  siły,  możliwości i umiejętności. Malowanie na sztalugach ma na celu wyrażania przeżyć za pomocą działań  plastycznych, rozbudzanie wrażliwości na piękno otaczającego świata, pobudzanie do kreatywności.Ten dzień sprzyjał rozwijaniu  zainteresowań  i talentów. Wywołał  u każdego dziecka wiele radości i poczucia wiary we własne siły i możliwości – informuje  Jolanta Mienculewicz, dyrektor Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 w Bolesławcu.