c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_05_22__Andrzej_Duda_Dzien_Samorzadu_Terrytorialnego_20220527_JSZ_7938.jpg

27 maja w Belwederze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  Andrzeja Dudy.

W tym roku obchodzona jest 32. rocznica pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku. Do udziału w uroczystości został również zaproszony Piotr Roman – Prezydent Miasta Bolesławiec.

Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego oraz złożył również życzenia wszystkim samorządowcom, którzy swoją służbą publiczną przyczyniają się do rozwoju naszej Ojczyzny, budują dobrobyt Polski.

Dzień Samorządu Terytorialnego to okazja, by podziękować wszystkim Państwu za służbę publiczną i ciężką pracę dla mieszkańców, dla Rzeczypospolitej – podkreślał Andrzej Duda. – Każdy z Państwa budując swoją małą ojczyznę, na poziomie lokalnym, regionalnym, buduje także każdą cegiełką, którą na co dzień układa nasz wspólny dobrobyt, dobrobyt całej Polski – akcentował. Prezydent dziękował samorządowcom za ostatni czas. – Zdaliście egzamin. Zobaczyliśmy coś, co nazywa się prawdziwą subsydiarnością – mówił, dodając, że ludzie w spontanicznym odruchu serca, przez nikogo niewzywani pojechali na granicę, by pomagać przybyszom z Ukrainy. – Dziękuję Wam z całego serca i z całą mocą za to, że tak pięknie wykonujecie tę służbę na co dzień wraz ze swoimi mieszkańcami. Ogromnie jestem Wam za to wdzięczny – zaznaczał. Andrzej Duda wskazywał, że w tej chwili zdajemy egzamin z naszego człowieczeństwa, z naszego sąsiedztwa, a także funkcjonowania reguł demokracji. – I za to Państwu ogromnie dziękuję, za to że umieliście wykorzystać wszystkie swoje doświadczenia, obok serca, które macie, żeby pomóc w tej niezwykle trudnej sytuacji, w tej próbie dziejowej, jakiej Polska i Polacy zostali poddani – mówił.