c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_06_cw_sowa_sowa-124.jpg

Dziś, w Centrum Wiedzy odbyło się oficjalne otwarcie Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności /SOWA.

W uroczystości udział wzięli Pani Marzena Machałek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Pan Szymon Pogoda – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polski, Pani Izabela Wańkowicz – dyrektor Biura Poselskiego Posłanki na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Ewy Szymańskiej, Pan Jarosław Kresa – Wicewojewoda Dolnośląski, Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman , Pan Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty, Dyrektor Naczelny Centrum Nauki Kopernik Pan Robert Firmhofer a także dyrektorzy lokalnych szkół. Dawkę artystycznych emocji zapewnił występ aktorów z grupy teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu i tancerek z zespołu tańca współczesnego Canon działający w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki w Bolesławcu.

SOWA obejmuje Wystawę 15 eksponatów interaktywnych i Majsternię, które tworzą przestrzeń do samodzielnego eksperymentowania. Jako pierwsi wystawę zwiedzili, odkryli i poznali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu, a następnie do wspólnej eksploracji i eksperymentowania dołączyli przybyli na uroczystość goście.

Od 14 czerwca zapraszamy do bolesławieckiej Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności na Wystawę i do Majsterni. Wszystkie eksponaty będą do Waszej dyspozycji. Natomiast w Majsterni — strefie swobodnego konstruowania, gdzie wiedzę zdobywać będziecie poprzez doświadczenie czekają na Was zestawy z różnymi zagadkami logicznymi. Grupy zorganizowane prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny w celu zapisania się na grupowe zwiedzanie wystawy. (info: MBP-CW)