c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_07_zapro.jpg

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Ireną Braszko zatytułowane „Moja przygoda z malarstwem”, które odbędzie się 22 lipca 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Dziale Historii Miasta bolesławieckiego Muzeum.

Rozmowa połączona będzie z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie „Z fascynacji naturą. Twórczość Ireny Braszko i Barbary Macugi”, której wernisaż wpisano w obchody Europejskiej Nocy Muzeów.

Irena Braszko jest bolesławianką. Mówi o sobie „malujący inżynier”. Jest absolwentką Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej. Karierę zawodową związała z miejscowym przemysłem ceramicznym. Zajmowała się procesem technologicznym produkcji w Zakładach Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” i „Ceramice Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego. Przygodę z rysunkiem i malarstwem rozpoczęła już w szkole średniej. Malarstwem olejnym na płótnie zajęła się kilkanaście lat temu. Od tego czasu nie rozstaje się z płótnem, pędzlami i sztalugą. Stworzyła ponad 100 obrazów o różnej tematyce, których autorski wybór zaprezentowała w muzealnych wnętrzach.

Zapraszamy na spotkanie wszystkich, którym bliskie jest życie artystyczne naszego miasta.