c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_08_przedszkole_odbior_odbior-110.jpg

Na lewobrzeżnej części miasta zakończyła się budowa przedszkola. Przedszkole znajduje w rejonie ul. Różanej, ul. Narcyzów i ul. Tulipanowej.

Wykonawcą jest konsorcjum: Zakład Remontowo – Budowlany „Dragon” z Łeby (lider) oraz Konstruktor Group z Wrocławia. Koszt inwestycji wynosi ponad 6 mln zł. Środki pochodzą z budżetu miasta Bolesławca.

Nowa placówka przewidziana jest dla 150 dzieci. W budynku przedszkola zaplanowano 6 oddziałów z pełnym węzłem sanitarnym każdy, wydawalnię posiłków, małą salę gimnastyczną, szatnię dla dzieci, gabinet sensoryczny, zaplecze administracyjne i techniczne.

Budynek zaprojektowano jako energooszczędny oraz dostosowany dla osób niepełnosprawnych.  Obiekt wyposażono m.in.: w niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe, pompy ciepła, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, instalację fotowoltaiczną, trzyszybowe okna, zbiornik na wody opadowe.

W ramach zadania wykonane zostały miejsca postojowe, chodniki, plac gospodarczy i ogrodzenie. Na terenie posesji znajduje się plac zabaw z bezpiecznymi nawierzchniami oraz strefa wypoczynkowa z naturalnym zacieniem z istniejącego drzewostanu. Teren jest oświetlony i monitorowany.

Kolejnym etapem jest kompleksowe wyposażenie obiektu w meble i niezbędny sprzęt do zajęć dydaktycznych i różnego rodzaju akcesoria do zabawy dla przedszkolaków.