c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_08_mpp1_warsztaty_warsztaty_mpp1-233.jpg

Pod hasłem „Ceramiczna jedyneczka” 17 sierpnia 2022 r. odbyła się inauguracja Bolesławieckiego Święta Ceramiki w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 1. 

Do tego wydarzenia dzieci przygotowywały się przez kilka dni poznając ceramikę jako bogactwo naszego regionu, stempelkując kubki, dzbanki, talerzyki, które wyeksponowane są w holu przedszkola, zorganizowały kącik z biskwitami i  ceramiką bolesławiecką.

W dniu inauguracji w przedszkolu odbyły się warsztaty ceramiczne zorganizowane przy współudziale Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – animatorzy w przystępny sposób wprowadzili dzieci w świat ceramiki, opowiedzieli o tajnikach powstawania ceramicznych wyrobów, zaprezentowali koło garncarskie.   

Dzieci w optymistycznych nastrojach i przy pięknej, słonecznej pogodzie malowały biskwity metodą stempelkową, poznawały właściwości gliny, a także miały możliwość uczestniczyć  w pokazie toczenia na kole garncarskim. W trakcie warsztatów powstał również długi ceramiczny chodnik, który dzieci ozdobiły ceramicznymi wzorami przy użyciu kredy. Ceramiczne działania doskonale wpisują się w program „Happy Kindergarten”, który przedszkole realizuje, rozwijając talenty i zainteresowania dzieci, ale przede wszystkim pozwala nam uczyć się od dzieci jak być szczęśliwym, zmieniać się na lepsze i   doskonalić samych siebie, by móc świadomiej oddziaływać na innych. (info MPP nr 1)