c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_08_lukasiewicza_plac_zabaw_plac_zabaw-236.jpg

Nowe urządzenia do wspinania i balansowania pojawiły się na placu zabaw przy ul. Łuksiewicza, który jest zarządzany przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej  w Bolesławcu. Dwa nowe zestawy wielofunkcyjne  umożliwiają dzieciom sprawdzenie i rozwijanie koordynacji ruchowej, zwinności oraz koncentracji.

 

Najmłodsi bolesławianie mają na placu zabaw przy ul. Łuksiewicza bogaty wybór urządzeń, które umożliwiają stworzenie własnej trasy zabawowej o różnych poziomie trudności. Urządzenia są dostosowane dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. W ostatnim czasie na palcu zabaw pojawił zjazd linowy, tzw. tyrolka, która cieszy się od kilku miesięcy olbrzymią popularnością wśród najmłodszych. - Koszt zakupu i montażu trzech urządzeń, dwóch urządzeń wielofunkcyjnych i zjazdu linowego, na palcu zabaw przy ul. Łukasiewicza wynosi 121 535 zł – informuje Kazimierz Łomotowski, dyrektor MZGM.

 

Ciekawe i urozmaicone konstrukcje do zabawy w przestrzeni miejskiej -  to dobra zachęta dla dzieci do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu, rozwoju sprawności fizycznej i kreatywności, a także budowanie zapału do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat.