c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_08_moje_miasto_a_wnim_misiaki-248.jpg

Do 15 września przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy prezentowana jest wystawa plenerowa „Moje miasto, a w nim…”. Wernisaż tej wyjątkowej wystawy miał miejsce w ramach obchodów Bolesławieckiego Święta Ceramiki 17 sierpnia.

 

Na wystawę składają się wielkoformatowe plansze przedstawiające strony z przewodnika „Bolesławiec dla dzieci. Zwiedzaj z Misiakami”. Jest to unikatowa publikacja, prezentująca Bolesławiec i jego najciekawsze miejsca zaproponowane dzieciom przez dzieci. Powstała jako efekt projektu, cyklu warsztatów odbywających się w ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu z Miejskim Przedszkolem Publicznym nr 3. 

Na otwarcie przybyli liczni goście. Oczywiście najważniejsi byli autorzy przewodnika, czyli dzieci z grupy „Misiaki” wraz z wychowawczynią Iwoną Witczak. Obecna była również dyrektor przedszkola Ewa Niziałek.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał wraz z dziećmi Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman. Młodzi twórcy zamiast kwiatów otrzymali słodkie upominki ufundowane przez właścicieli restauracji McDonald’s - Piotra Borowego i lodziarni Marceli - Michała Haftarczuka (oba te miejsca ujęte są w przewodniku) oraz „zaproszenia – talony” do tych obiektów. (na podst. info MBP-CW)