c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_10_plakat_2022_swiatowy_dzien_zdrowia_psychicznego.jpg

W dniu 06 października 2022 roku o godzinie 10:00 rozpocznie się konferencja z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, którego hasłem przewodnim w tym roku jest wezwanie:

„Uczyńmy zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie światowym priorytetem !”.

 

Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej na II piętrze Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki na pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1C, 59-700 Bolesławiec.

Bieżąca tematyka bolesławieckich obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego  dotyczyć będzie zagadnień depresji oraz przemocy wobec dzieci i młodzieży i zostanie zaprezentowana w formie dwóch prelekcji:

  1. „Imiona depresji – definicja objawy, studium przypadku i profilaktyka”- prowadzenie: Aleksandra Rzeźwicka – psychoterapeuta (w godz.:10:15 – 11:00)
  2. „Przemoc wobec dzieci i młodzieży w środowisku rodzinnym oraz rówieśniczym: oblicza przemocy, przeciwdziałanie, jak reagować na przemoc, jak pomagać ofiarom?” -prowadzenie: Sebastian Pluta – psycholog, terapeuta, trener, wykładowca. (w godz.:11:45 – 12:45)

Działania towarzyszące:

  • Pokoje wsparcia – dyżury specjalistów (psycholog, psychiatra) w pokojach dostępnych na I piętrze Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki (sala plastyczna i  sala taneczna mała) – nieodpłatne, dostępne w dniu 06.10.2022 r. od godz. 13:30 do godz. 15:00 – o wejściu do specjalisty decyduje kolejność przyjścia
  • Warsztaty sztuk plastycznych –  po zakończeniu konferencji, w godz.: 13:30 – 14:30 dla osób chętnych spróbować własnych sił w technikach plastycznych, w których specjalizują się środowiskowe domy samopomocy

Miejsce: Hol przed salą konferencyjną w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki w Bolesławcu przy placu Piłsudskiego 1c, II piętro,

Udział: bezpłatny

  • Wystawa twórczości uczestników ośrodków wsparcia i oddziałów szpitala Wojewódzkiego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych dostępna od 06.10.2022r. Miejsce: Hol przed salą konferencyjną w BOK – MCC

Wydarzenie jest adresowane do młodzieży, rodziców, pracowników placówek oświaty i wychowania oraz dla pracowników pomocy społecznej, służb socjalnych, ale także dla innych osób poszukujących wsparcia lub konsultacji w problemie natury psychologicznej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Bolesławiec, a przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Organizatorzy: I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu, II Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu, Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu

07.10.2022 r. piątek

Jubileusz 25-lecia Działalności I Środowiskowego Domu Samopomocy w Bolesławcu

Organizator: I Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu

Czas trwania: od godz.: 11:00 do godz.: 13:30

Miejsce: Sala Konferencyjna w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki w Bolesławcu przy placu Piłsudskiego 1c, II piętro.