c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_11_woda_pwik_woda_konkurs-229.jpg

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu podsumowało cykl warsztatów edukacyjnych pod nazwą „Woda źródło życia, czyli z PWiK-iem o wodzie ściekach i zielonej energii”.

3 listopada 2022 r. uczestnicy zajęć – uczniowie klas trzecich szkół podstawowych - mogli pochwalić się zdobytą wiedzą podczas finałowego konkursu edukacyjnego. W konkursie zwyciężył Adam Kubiaczyk. Na drugim miejscu uplasował się Filip Kuroń. Trzecie miejsce zajęła Julia Zdunek.  Za zdobycie największej liczby punków narodzona została Szkoła Podstawowa nr 3 w Bolesławcu. W nagrodę szkoła otrzyma nowoczesne poidełko wody pitnej, które jest główną nagrodą w konkursie finałowym.

Działania edukacyjne PWiK mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży i wpisują się w aktywność samorządu miejskiego w zakresie ochrony środowiska. Patronat nad galą finałową objął prezydent Bolesławca Piotr Roman. Akcja edukacyjna „Woda źródło życia, czyli z PWiK-iem o wodzie ściekach i zielonej energii” prowadzona jest od 2009 r. W tegorocznej edycji uczestniczyło 420 trzecioklasistów.