c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2022_12_otwarcie_sor_sor-135.jpg

16 grudnia 2022 roku w Szpitalu św. Łukasza w Bolesławcu odbyło się oficjalne otwarcie nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

 

 

 

 

- Dzięki przebudowie SOR-u zwiększyliśmy jego obecną powierzchnię 660 mkw. o ponad 300 mkw. Blisko 1000 mkw. zmodernizowanej przestrzeni stawia Szpital św. Łukasza w czołówce największych oddziałów ratunkowych na Dolnym Śląsku. Całość inwestycji wyniosła ponad 7 mln zł, z czego 6 mln zł stanowi dotacja Ministerstwa Zdrowia. Prace budowlane pochłonęły prawie 5 mln zł, natomiast wyposażenie medyczne ponad 2 mln zł. Ze względów logistycznych i bezpieczeństwa pacjentów w okresie świątecznym podjęliśmy decyzję, że leczenie pacjentów w nowej przestrzeni będzie odbywać się dopiero od 9 stycznia 2023 r. – informuje Kamil Barczyk, dyrektor ZOZ w Bolesławcu. Od dawna dążyliśmy do zwiększenia dostępnych stanowisk na naszym SOR. Dzięki rozbudowie zwiększono ilość stanowisk z 15 na 25. W strukturach nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego znajduje się również Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna. Nowe pomieszczenia i wyposażenie spełniają restrykcyjne normy i najwyższe standardy, dzięki czemu bolesławiecki SOR bez wątpienia jest obecnie jednym z najnowocześniejszych i najpiękniejszych SOR-ów na Dolnym Śląsku – podkreśla dyrektor.

Szpital św. Łukasza w Bolesławcu od trzech lat intensywnie się rozwija i dąży do poprawy jakości w ochronie zdrowia i komfortu pacjenta na miarę XXI wieku. Poprawa infrastruktury i nowoczesna technologia to przede wszystkim korzyści dla pacjenta, poprawa warunków leczenia, pobytu, jak i również poprawa komfortu warunków pracy dla pracowników. Inwestycja ta ze względu na szczególny charakter umożliwia zabezpieczanie powiatu bolesławieckiego i sąsiadujących powiatów w newralgiczne usługi medyczne tak pożądane na lokalnym rynki.

Szpital św. Łukasza w Bolesławcu poprzez kolejne przedsięwzięcia bez wątpienia wkracza w erę nowoczesnego leczenia oraz najwyżej jakości standardów, które będą przez długie lata służyć mieszkańcom powiatu bolesławickiego i Dolnego Śląska. (na podst. info ZOZ)