c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_02_erazmus_mpp7_erazmus-110.jpg

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu realizuje projekt, „Do something good for yourself”,

w ramach programu Erasmus +. W projekcie biorą udział nauczyciele z Węgier, Grecji, Turcji, Litwy i Polski. Tematyką projektu jest zdrowy styl odżywiania i wprowadzenie więcej aktywności fizycznej u dzieci, ponieważ zauważono problem otyłości u dzieci we wszystkich krajach, które biorą udział w projekcie, a także siedzący tryb życia dzieci, który jest spowodowany dostępem do nowoczesnej  technologii (telefon, komputer). Celem projektu jest wspólna wymiana doświadczeń oraz zapoznanie się z kulturą każdego państwa. 

- Odwiedziliśmy już Budapeszt na Węgrze gdzie rozmawialiśmy o różnych aktywnościach w szkole. Kłajpedę na Litwie tam tematem spotkania było zdrowe odżywianie i piramida żywienia u dzieci. Wymienialiśmy się doświadczeniami, poznawaliśmy wspaniałą kulturę tych państw. Podczas wizyty w Polsce, która odbyła się w dniach 6.02.2023- 10.02.2023 nasi goście mieli możliwość zwiedzania z przewodnikiem stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Dużą atrakcją był także przejazd pociągiem do naszego miasta. Gra Miejska przygotowana przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu była interesującą alternatywą na poznanie najciekawszych miejsc naszego miasta – informuje  Ewa Szachowicz, dyrektorka MPP nr 7.

W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 7 z oddziałami integracyjnymi, goście z czterech krajów mogli obserwować ćwiczenia gimnastyczne w grupach prowadzone przez polskich nauczycieli, a następnie sami przeprowadzili zajęcia, wykorzystując zabawy i gry ze swoich krajów. 

- Zwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 1 w Bolesławcu, gdzie nasi partnerzy uczestniczyli w zajęciach pokazowych lekcji wychowania fizycznego. W ramach kulturowości zwiedziliśmy Centrum Wiedzy i Żywe Muzeum Ceramiki. Braliśmy udział w warsztatach ceramicznych – dodaje E. Szachowicz.

W ostatnim dniu pobytu gości, prezydent Bolesławca Piotr Roman wręczył wszystkim uczestnikom certyfikaty oraz pamiątkowy kubek z ceramiki bolesławieckiej. Przed uczestnikami projektu „Do something good for yourself” jeszcze dwa spotkania: w kwietniu do Turcji  i w maju w Grecji, podczas których będą mogli dzielić się nowymi doświadczeniami, poznawać dobre praktyki w celu zastosowania ich w swoich placówkach.