c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_02_image1.jpg

Osiemnasty raz mamy zaszczyt zaprosić Państwa na ogólnopolskie spotkanie młodych teatrów z całego kraju.

Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem – „Żyjemy w świecie, który sobie wymyślamy”. Scena w Teatrze Starym w Bolesławcu otwarta jest dla różnych form teatralnych prezentowanych przez młodych ludzi.
Festiwal ma formę konkursową. Werdykt wyda profesjonalny skład jurorski.

Tegoroczne hasło związane jest z twórczością noblistki, Olgi Tokarczuk. To właśnie jej literatura nada klimat naszemu spotkaniu, jednocześnie pozostawiając teatrom dowolność wyboru repertuaru. „Żyjemy w świecie, który sobie wymyślamy. Ustalamy sobie, co jest dobre, a co nie, rysujemy mapy znaczeń… A potem całe życie zmagamy się z tym, cośmy sobie wykoncypowali. Problem polega na tym, że każdy ma swoją wersję, i dlatego tak trudno jest się ludziom porozumieć”. (Olga Tokarczuk, „Prowadź swój pług przez kości umarłych”).


Festiwalowi towarzyszyć będą wydarzenia, przygotowane przez współorganizatorów
i partnerów:

·         happening uliczny;

·         warsztaty teatralne;

·         pokaz mistrzowski;

·         spotkanie z literaturą Olgi Tokarczuk w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

 

Termin festiwalu: 12 -14 maja 2023 roku, miejsce przeglądu teatralnego – Teatr Stary w Bolesławcu.
Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie mdkboleslawiec.pl w zakładce
„XVIII Młodzieżowe Zatargi z Teatrem” lub do pobrania:

·         REGULAMIN (pdf, 556 KB)

·         KARTA ZGŁOSZENIA (docx, 202 KB)

 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i wysłanie zgłoszenia wraz z nagraniem spektaklu, w nieprzekraczalnym terminie do 8 kwietnia 2023 roku, na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., temat: XVIII Młodzieżowe Zatargi z Teatrem.

ORGANIZATORZY:

Organizatorem przeglądu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu. Przedstawienia odbywać się będą na scenie Teatru Starego. Zapewniamy profesjonalną obsługę techniczną.

Organizatorem warsztatów i wydarzeń towarzyszących jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki w Bolesławcu – bok.boleslawiec.pl

Instytucja prowadząca: Amatorski Ruch Artystyczny w Bolesławcu gwarantuje najwyższy poziom artystyczno-edukacyjny oraz profesjonalną infrastrukturę.

W razie pytań prosimy o kontakt:

Koordynator ds. organizacyjnych: Marzena TureckaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 75 644 65 65
Koordynator ds. artystycznych: Aneta ĆwieluchTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 607 337 662

Wydarzenia dodatkowe: Jacek Żukowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 75 645 32 93. (info MDK/BOK-MCC)