c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_03_sniadanie_biznesowe_sniadanie-116.jpg

24 marca w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyło się spotkanie się z przedsiębiorcami z powiatu bolesławieckiego w ramach cyklu „Dolnośląskie spotkania biznesowe dla MŚP”.

Podczas spotkań, we wszystkich dolnośląskich powiatach, przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się jakie wsparcie proponują im instytucje otoczenia biznesu, poruszane są ponadto bieżące tematy i problemy lokalnych firm.

W Bolesławcu marszałek Cezary Przybylski zaprezentował możliwości wsparcia finansowego dla przedsiębiorstw w nowej perspektywie Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska. W  programie znalazły się również informacje na temat możliwości  aplikowania przez MŚP o wsparcie finansowe na rozwój firm, w tym dofinansowanie do innowacyjnych projektów. Bolesławieckie spotkanie biznesowe cieszyło się dużym zainteresowaniem.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządów lokalnych. W gronie samorządowców prezydent Bolesławca Piotr Roman  oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju, Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego.