c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_03_3.jpg

1.Konkurs na maskotkę 23 Śląskiego Pułku Artylerii
Artylerzyści z Bolesławca nie mają maskotki. Zaprojektuj ją dla nich. Twoja praca musi nawiązywać do wojsk artyleryjskich i bolesławieckiej ceramiki. Musi być prosta, atrakcyjna i dobrze się prezentować „na papierze” oraz jako „pluszak”. Na zgłoszenia czekamy w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki w Bolesławcu do 30 kwietnia 2023 r. Twoja praca weźmie udział w głosowaniu żołnierzy 23 Śląskiego Pułku Artylerii. Na laureata czeka nagroda pieniężna oraz gwarancja wprowadzenia maskotki do użycia. Więcej szczegółów w Regulaminie!
https://bok.boleslawiec.pl/index.php/hidden-article/1164-uwaga-konkurs-dla-plastykow

 

2.Przegląd Piosenek Bardów Solidarności i Pieśni Patriotycznych
Dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki w Bolesławcu i Terenowa Organizacja NSZZ „Solidarność” w Powiecie Bolesławieckim zapraszają uczniów szkół podstawowych (klas 7-8) oraz ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Przeglądzie Piosenek Bardów Solidarności i Pieśni Patriotycznych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana oraz Starosty BolesławieckiegoTomasza Gabrysiaka. Przegląd organizowany jest cyklicznie od 2014 roku i cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. W tym roku rozszerzyliśmy formułę konkursu. Wykonawcy będą mieli za zadanie zinterpretować dwa utwory: piosenkę z repertuaru Jacka Kaczmarskiego lub Bardów Solidarności oraz szeroko pojętą pieśń patriotyczną. W przeglądzie mogą wziąć udział soliści oraz zespoły. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 31 marca 2023 roku, a Przegląd odbędzie się 13 kwietnia 2023 roku w sali Kina FORUM w Bolesławcu. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody! Szczegóły w Regulaminie. Serdecznie zapraszamy!
https://bok.boleslawiec.pl/index.php/hidden-article/1159-przeglad-piosenek-bardow-solidarnosci-i-piesni-patriotycznych

 

3.XVIII Młodzieżowe Zatargi z Teatrem
Osiemnasty raz mamy zaszczyt zaprosić Państwa na ogólnopolskie spotkanie młodych teatrów z całego kraju. Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem – „Żyjemy w świecie, który sobie wymyślamy”. Scena w Teatrze Starym w Bolesławcu otwarta jest dla różnych form teatralnych prezentowanych przez młodych ludzi. Festiwal ma formę konkursową. Werdykt wyda profesjonalny skład jurorski. Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 kwietnia 2023 a sam Festiwal odbędzie się w dniach 12-14 maja 2023. Oprócz przeglądu odbędą się też warsztaty oraz wydarzenia towarzyszące. Szczegóły na stronach internetowych BOK-MCC i MDK w Bolesławcu oraz na Facebooku. Zapraszamy!
https://bok.boleslawiec.pl/index.php/imprezy/xviii-mlodziezowe-zatargi-z-teatrem