c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_03_417-182307_g.jpg

Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu otrzymała od Prezydenta Bolesławca wsparcie finansowe na pozyskanie dwóch psów służbowych.

Czworonogi zostały zakupione i wraz ze swoimi opiekunami zostały przeszkolone w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. W listopadzie 2022 roku służbę w bolesławieckiej jednostce rozpoczął pierwszy pies realizujący zadania patrolowo-tropiące.

Kilka dni temu z kursu wrócił kolejny przewodnik, który wspólnie z czworonogiem przeszedł specjalistyczne szkolenie ukierunkowane na wyszukiwanie zapachu narkotyków. 

Forma, podczas półrocznego szkolenia ćwiczyła 3 elementy, trening posłuszeństwa, pokonywania przeszkód i wyszukiwania zapachu narkotykowego. Do zadań psa służbowego będzie należeć między innymi przeszukiwanie terenu, pomieszczeń, bagażu oraz pojazdu.

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, zatrzymują groźnych przestępców, szukają osób zaginionych. Mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które potrzebne są w pracy policyjnej. (info Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu)