c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_04_olimpiada_plywacka_olimp_plywacka-128.jpg

Pływanie to  nie tylko zabawa w wodzie. To także nauka, nabywanie wielu ważnych, bezpiecznych zachowań i umiejętności, takich jak: samodzielność, odpowiedzialność, dyscyplina, współpraca oraz pokonanie lęku przed wodą.

Wszystkie te umiejętności nabywają najstarsze przedszkolaki, które uczęszczają na zajęcia nauki pływania. W zajęciach od września do kwietnia 2023 r. uczestniczyło 327 dzieci z miejskich przedszkoli publicznych. Nauka pływania została sfinansowana w wysokości 114 716 zł z budżetu miasta Bolesławca.

Nabyte umiejętności przedszkolaki zaprezentowały na Przedszkolnej Olimpiadzie Pływackiej. 27 kwietnia 2023 r. reprezentacje siedmiu przedszkoli rywalizowały na „Termach Bolesławiec”. Patronat nad imprezą objął prezydent Bolesławca Piotr Roman.  Przy wspierającym dopingu rodziców i opiekunów mali zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: przepłynięcie basenu z deską stylem klasycznym, skok do wody i nurkowanie, skok do wody.  W tych konkurencjach nie było przegranych. Wszyscy pływacy zostali zwycięzcami. Olimpijczycy otrzymali dyplomy, medale pamiątkowe i nagrody rzeczowe promujące ochronę środowiska, ufundowane przez Urząd Miasta w Bolesławcu.

Przedszkolną Olimpiadę Pływacką zorganizowali: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4.