c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_05_kordos_net.jpg

Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman zaprasza na koncert muzyki kubańskiej i jazzowej Kordos & Abreu Evolution.

Zapraszamy już 18 maja 2023 r. o godz. 17:00 do sali Kina Forum, plac Piłsudskiego 1C, 59-700 Bolesławiec.

 

Yaremi Kordos i Roland Abreu na swoim koncie mają coraz więcej wspólnych projektów, co wiąże się z chęcią jeszcze większego poszerzenia wspólnego portfolio. Dzięki temu powstał projekt o nazwie "Kordos & Abreu Evolution". W tym projekcie można usłyszeć inspiracje Yaremi i Rolanda - dwóch wyjątkowych muzyków prosto z Kuby, których połączenie na scenie niejednokrotnie robiło niesamowite wrażenie na publiczności. Jest to mocna fuzja muzyki kubańskiej i jazzowej.

 

Yaremi Kordos to znakomita wokalistka z Hawany, otoczona muzyką od najmłodszych lat, koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo czy Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Jej niezwykły tembr głosu potrafi uwieść każdego, kto go usłyszy.

 

Roland Abreu to ceniony kontrabasista i kompozytor. Pochodzi z Hawany, gdzie się urodził i mieszkał do dwudziestego roku życia. Z muzyką związany jest od najmłodszych lat. Absolwent jednego z najbardziej znanych konserwatoriów na Kubie - Konserwatorium Muzycznego. Guillermo Tomas Bouffartigues w Hawanie. Po przyjeździe do Polski rozpoczął studia na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, której jest absolwentem. Jako lider zespołu "Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz" wydał dwie płyty "Juntos Por Siempre" i "Roots". Brał udział i zdobywał nagrody w licznych konkursach, m.in. XVII Krokus Jazz Festival, Grand Prix Jazz nad Odrą, 11th Tarnów Jazz Contest, Jazz Juniors 2019, Blue Note Poznań Competition 2018 oraz był nominowany do wrocławskiej nagrody Warto 2018.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Obowiązują darmowe wejściówki do odbioru w kasie Kina Forum.

Organizatorzy:

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu