c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_05_konkursy_centrum_wiedzy_de_mattias_di_mattias-368.jpg

27 maja 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej pt. „Maria De Mattias – oczyma dzieci i młodzieży”.

Spośród 173 nadesłanych prac wyłoniono 12 laureatów:

- kategoria dzieci 5 i 6-letnie: Aleksandra Osip z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 6, Jadwiga Skupień z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2, Jan Malec z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 1, Alicja Nawrocka z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 Filia

- kategoria uczniowie klas I-III: Zuzanna Świech ze Szkoły Podstawowej nr 5, Maja Korbecka ze Szkoły Podstawowej nr 4, Zuzanna Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej nr 1, Julia Zdunek ze Szkoły Podstawowej nr 3

- kategoria: uczniowie klas IV-VIII: Maya Mezghani ze Szkoły Podstawowej nr 5, Olga Pietruszka ze Szkoły Podstawowej nr 5, Larysa Szczęsna ze Szkoły Podstawowej nr 1, Joanna Markowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3

Wyróżnienia:

- kategoria dzieci 5 i 6-letnie: Maja Pawlak z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5, Zuzanna Kuklis z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5, Anna Rogojsza z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4, Maja Buczyńska z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4,

- Kategoria uczniowie klas I-III: Karol Hetnar ze Szkoły Podstawowej nr 2, Anita Szylkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5, Aleksander Jost ze Szkoły Podstawowej nr 5, Zuzanna Drozdek ze Szkoły Podstawowej nr 2

- kategoria uczniowie klas IV-VIII: Weronika Liszewska ze Szkoły Podstawowej nr 2, Emilia Rosiak ze Szkoły Podstawowej nr 2, Aleksandra Polilejko ze Szkoły Podstawowej nr 4, Maja Bednarczuk ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Tego dnia odbył się także I Bolesławiecki Konkurs Wokalny „Być kobietą” inspirowany osobą i działalnością św. Marii De Mattias. Wśród uczestników wyłoniono następujących laureatów i osoby wyróżnione:

- kategoria przedszkola - nagroda: tercet Zuzanna Ogoniak, Wiktoria Palczyńska, Amelia Kalisz;

- wyróżnienie: tercet Martyna Lubieniecka, Lena Sikora, Jakub Postrożny.

 Kategoria klasy I – III

- nagroda: Natasza Pastwa Grand Prix, Hanna Szwagierek;

- wyróżnienie: Julita Korzeniewicz.

Kategoria klasy IV – VI

- nagroda: Weronika Jankowska;

- wyróżnienie: Zofia Kędziora.

Kategoria klasy VII - VIII

- nagroda: Zuzanna Pyrkosz;

- wyróżnienie: Kacper Gąsiorowski.