c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_05_skarzypyta_DSC_0165.JPG

W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 5 w Bolesławcu Dzień Dziecka obchodzony jest od poniedziałku. Dzieci były w lubińskim ZOO – obcowały z atrakcjami tamtejszego miejsca, obserwowały zachowania ptaków.

Podsumowaniem wyjazdu była zabawa na placu zabaw, który proponuje wiele atrakcji dla dzieci. Środa to przedpołudnie pełne dmuchańców na podwórku przedszkolnym, na którym dzieci dały upust swoim emocjom związanych z ruchem. Na twarzy każdego przedszkolaka był uśmiech, a w sercu radość.

- 1 czerwca to wyśmienite obcowanie przedszkolaków ze sztuką teatralną…w krajobrazie palmy, szklanej góry. Wszyscy pracownicy przedszkola przedstawiali twórczość Jana Brzechwy w inscenizacjach. Były wspaniałe kostiumy, profesjonalne zagranie ról: kłamczuchy, samochwały, doktora i żaby, żuka i biedronki, skarżypyty, kaczki dziwaczki… Przedstawienie, gdzie aktorami  byli opiekunowie dzieci wniosło wiele radości i zaskoczenia dla dzieci. Kolejną niespodzianka w tym dniu były odwiedziny seniorów z Dziennego Domu Senior+, którzy obdarowali dzieci prezentami, uśmiechem oraz życzeniami. Odwiedziny to owoc współpracy między naszymi placówkami. Czyli nasz festiwal zgodnie ze znaczeniem tego określenia był szeregiem imprez, który przyniósł uśmiech, radość i integrację całej społeczności przedszkolnej – informuje Violetta Jaworowska, dyrektorka przedszkola.