c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_06_4xp.jpg

 

Dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki Kornel Filipowicz ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników sztuki na wyjątkowy wernisaż wystawy uczestników pracowni artystycznych Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

W wystawie udział wezmą trzy pracownie ceramiczno-rzeźbiarskie prowadzone przez instruktorów: Janinę Bany-Kozłowską, Edytę Orlińską, Czesława Matyjewicza oraz pracownia tkaniny artystycznej prowadzona przez instruktorkę Irenę Pankiewicz.

 

To będzie idealna okazja, aby podziwiać efekty rocznej pracy uczestników pracowni. Przez wiele miesięcy pracowali nad swoimi projektami. Wystawa 4XP ma na celu ukazanie różnorodności form, technik, materiałów i faktur w twórczości uzdolnionych uczestników pracowni ceramiczno-rzeźbiarskiej i tkaniny artystycznej. Miłośnicy gliny przedstawią swoje prace, stworzone w różnych stylach – od tradycyjnych po nowatorskie, od delikatnych i małych form po ekspresyjne rzeźby. Znajdą się również abstrakcyjne formy, ale też funkcjonalne naczynia – każda praca jest unikalna i wyróżnia się indywidualnym stylem twórcy. Na wystawie będzie można podziwiać prace pracowni tkaniny artystycznej. Ta unikalna pracownia to miejsce, w którym artystki mogą odkryć tajemnice tkaniny oraz tworzyć z niej niezwykłe kompozycje. Uzdolnione Panie przelewają swoje artystyczne wizje również na duże formaty, które są bardzo efektowne i zachwycają. Prace prezentowane na wystawie będą odzwierciedlać różnorodność technik i wykorzystanych materiałów.

 

Wernisaż wystawy 4XP odbędzie się 16.06.2023 r. o godzinie 18.00 w holu BOK - MCC (I piętro). Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 23.07.2023 r. w godzinach pracy BOK - MCC.