c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_06_czytan_mpp2_IMG-20230609-WA0007.jpg

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 w Bolesławcu brały udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam - 2023", której organizatorem jest Wydawnictwo Sukurs.

Celem tej akcji jest promocja czytania książek wśród dzieci, inicjowanie mody na czytanie, zachęcanie dzieci i rodziców do czytania oraz ułatwienie im dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury.

- W naszym przedszkolu wyżej wymieniona akcja rozpoczęła się już kilka dni wcześniej. Nauczycielki poprosiły dzieci, aby w miarę możliwości i chęci przyniosły do przedszkola książeczki, które stworzą "Biblioteczkę Przedszkolną". Pomysł okazał się bardzo trafny i ciekawy, ponieważ przedszkolacy chętnie wzbogacili nasz księgozbiór. W ten sposób powstała "Biblioteka Przedszkolna". Kolejnym krokiem było zaproszenie chętnych rodziców oraz personel przedszkola do czytania wybranych przez dzieci w "Bibliotece" bajeczek. Rodzice bardzo chętnie zaangażowali się w tę akcję i o godzinie 10.00 (7 czerwca) przeczytali dzieciom bajki. Niektóre dzieci z grupy najstarszej mogły pochwalić się już umiejętnością czytania. Wszyscy chętnie oglądali i czytali bajki z zaciekawieniem na terenie niemal całego przedszkola: na placu przedszkolnym, w piaskownicy, na kocyku, leżąc na dywanie, w kąciku lalek, przy stolikach itp. Akcja ta dostarczyła dzieciom wiele radości, a przede wszystkim uświadomiła im, że czytanie bajek jest bardzo ważne, pomaga im lepiej poznać świat, tworzy więź z rodzicem i kształtuje nawyk czytania. Dlatego czytajmy naszym pociechom jak najwięcej – informuje Krystyna Gerwatowska, dyrektorka przedszkola.