c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_06_wystawa_Porsgrunn.jpg

W podróż do Norwegii wyruszył kolejny efektowny zbiór bolesławieckich wyrobów, który zaaranżujemy w Muzeum Porcelany w Porsgrunn – norweskim mieście słynącym z wyrobu ceramiki.

Wystawa organizowana jest w ramach projektu “Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych”. Projekt obejmuje wiele różnych przedsięwzięć. Obok remontu i adaptacji pałacyku Pucklera na nową siedzibę muzeum, razem z naszymi norweskimi partnerami prowadzimy m.in. aktywną działalność promocyjną i ekspozycyjną.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 czerwca o godz. 16:30 w Porselensmuseet, Porselensvegen 6b, 3920 Porsgrunn, Norwegia. Otwarciu będą towarzyszyć również warsztaty dekorowania ceramiki metodą stempelkową prowadzone przez naszych muzealników, które umożliwią uczestnikom zapoznanie się z technikami zdobniczymi stosowanymi w bolesławieckich zakładach.

Wystawa “Stemplem i pędzlem malowane. Prezentacja współczesnych zakładów ceramicznych działających na terenie Ziemi Bolesławieckiej” to kolejna szansa na zaprezentowanie lokalnych producentów ceramiki oraz ich wyrobów szerokiemu gronu europejskich odbiorców. Ekspozycja będzie składać się z wyrobów przygotowanych przez następujące zakłady, które zgodziły się wziąć udział w wystawie:

*Zakłady Ceramiczne “BOLESŁAWIEC”
*„Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego
*„Manufaktura w Bolesławcu” Sp. z o.o. sp. k.
*Ceramika „Czerniak” Mirosław Czerniak
*Ceramika „Anna” Anna Bromboszcz-Wróbel, Paweł Wróbel
*Ceramika „ARKADIA” Ewa Łabecka
*Zakład Ceramiczny „Cer-Gor” Kazimierz Gorczyński
*Ceramika „Freska” Krzysztof Sosik
*Ceramika Artystyczna „Maldur” Małgorzata Durda
*Ceramika Bolesławiecka „Kalich” Weronika i Jacek Kalich
*Ceramika Artystyczna „Wiza” Sp. z o.o.
*Ceramika „TYRCZ”
*Pracownia Ceramiczna „Cer-A-Niela” Ludwina Bobińska
*Ceramika Szlachetna CER-RAF
*Ceramika Bona (Cermaz)
*„Moja Faktoria” Karolina Różyło
*Ceramika Użytkowa „Galia” s.c. Andrzej Jasiukiewicz, Agnieszka Jasiukiewicz
*Ceramika Artystyczna “Dalia” Ewelina Czyżewska
*WR Ceramika s.c. Jarosław i Katarzyna Rutyna
*Ceramika „Millena” s.c. Dariusz Sikorski, Wiesława Seneszyn
*VRS CERAMICS (Dobrodzieła) Violetta Stępień
*Ceramika “Amfora” Bolesławiec
*„Lapis Lazuli” Ewa Chabluk
*Ceramika „Tryni” Anna i Artur Tryniszewscy
*Ceramika „Rutpol” Rutyna Józef
*Ceramika Artystyczna „Irena” Irena Michalczuk
*Ceramika Artystyczna „Kaola”
*Ceramika „Rose” Barbara Kinaj
*Ceramika „Zebra”
*Pracownia Ceramiki „Bolesławiec” Zbigniew Forys
*Zakład Ceramiczny „Andar” Anita Tofil
*Manufaktura Ceramiczna Kowalczyk

 

Telemark Mueum w Skien, Porselensmuseet w Porsgrunn, Gmina Miejska Bolesławiec, Stowarzyszenie Gmin Ceramicznych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu uprzejmie informują o otwarciu wystawy „Keramikk dekorert med stempel og pensel. Presentasjon av keramiske fabrikker fra Boleslawiec-regionen / Stemplem i pędzlem malowane. Prezentacja współczesnych zakładów ceramicznych działających na terenie Ziemi Bolesławieckiej”, które odbędzie się w dniu 21 czerwca 2023 r. o godz. 16.30 w Porsenelnsmuseet (Muzeum Porcelany) w Porsgrunn (Porselensveien 6b, 3920 Porsgrunn, Norwegia). Wystawa będzie prezentowana do 04 września 2023 r.

 

Projekt “Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych” dofinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu “Kultura” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.