c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_08_centrum_wiedzy_konkurs_konkurs_europa-312.jpg

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy prac plastycznych autorstwa dzieci i młodzieży z Bolesławca.

Uczestnicy konkursu „Żyjemy w Europie, Europa jest w nas” mieli za zadanie stworzyć prace ukazujące europejskość naszego miasta, to w jaki sposób rozumieją tytułowe hasło. Sięgając po określone środki wyrazu artystycznego każdy starał się przedstawić to co w Bolesławcu jest najlepsze, kwintesencję europejskiej kultury. Jedni wskazywali na ludzi tworzących tę kulturę, rysując garncarzy w otoczeniu ceramiki stempelkowej, sławiącej Bolesławiec na cały świat. Inni zwracali uwagę na imprezy kulturalne, które nie tylko bawią mieszkańców, ale także uczą, mowa tu o Bolesławieckim Święcie Ceramiki i Dniach Bolesławca. Najmłodsi zaś uczestnicy, w piękny sposób, przedstawili perełki architektury bolesławieckiej – wiadukt, Bazylikę Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja oraz Ratusz, a także wyrazili piękno naszego regionu malując na swoich pracach ludzi spędzających miło czas, w otoczeniu niezwykłej przyrody. Wszystkim dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy do Biblioteki – Centrum Wiedzy na wystawę, która potrwa do 31 sierpnia br.

 

Konkurs został zorganizowany z okazji przyznania miastu Bolesławiec Nagrody Europy, która jest najwyższym wyróżnieniem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, jakie można przyznać raz do roku jednemu miastu europejskiemu za jego działania w dziedzinie współpracy europejskiej i promocji idei jedności europejskiej.(info MBP-CW)