c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_08_glazur_1-Magdalena-Gazur_fot.-Radosław-Berent.jpg

W ramach tegorocznego Bolesławieckiego Święta Ceramiki zapraszamy na spotkanie autorskie towarzyszące promocji publikacji dr Magdaleny Gazur „Wokół stołu.

Wpływ tradycyjnych technik wytwarzania na współczesne formy użytkowe”, które odbędzie się 19.08.2023 (sobota) w Sali Rajców bolesławieckiego Ratusza o godz. 17.30. Spotkanie poprowadzi dr Barbara Banaś z Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Magdalena Gazur jest artystką związaną z Bolesławcem od 2009 r. Obecnie pełni funkcję głównego projektanta zakładu Manufaktura w Bolesławcu Smoleński & Zwierz Sp. j. Sp. k., z którym związała się zawodowo w 2011 r.
 
Bazując na lokalnych tradycjach ceramicznych, odważnie łączy je z nowoczesnymi trendami. Jest autorką rozpoznawalnych kolekcji  bolesławieckiej Manufaktury: Kolorlove, Blue Line – Tradition, Modern, Wedding, Water Line, Lata 60-te, Flower Line – Roses oraz Forest Line. M. Gazur projektuje również w szkle. Dla Huty Szkła Kryształowego “Julia” z Piechowic zaprojektowała kolekcję HopOnTop, będącą kolejnym przedsięwzięciem zrealizowanym w kooperacji z hutą, po entuzjastycznie przyjętym projekcie Polski Stół, którego M. Gazur była inicjatorką i współautorką. Artystka jest również pracownikiem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie wykłada graficzne techniki prezentacji i zarządzanie produktem (Katedra Działań Interdyscyplinarnych w Ceramice i Szkle).
Spotkanie, zorganizowane przez bolesławieckie Muzeum Ceramiki, będzie niepowtarzalną okazją do zdobycia książki oraz autografu autorki.

Publikacja Magdaleny Gazur jest rozprawą doktorską napisaną pod kierunkiem dr hab. prof. ASP Joanny Teper i obronioną w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Praca została uhonorowana II nagrodą w XII edycji Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta Bolesławiec.