c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_08_przedszkola_ceramiczne_warsztaty_warsztaty-149.jpg

Podczas ceramicznego świętowania nie zabrakło przedszkolaków. Z okazji 29. Bolesławieckiego Święta Ceramiki w Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 4 odbyły się Igrzyska Ceramiczne.

Konkurencje były iście związane z ceramiką: - strzał do ceramicznej bramki; - pobite gary; - rzut woreczkiem do gara; - slalom z ceramiczną chochlą z jajkiem. Dzieci tańczyły, śpiewały i dobrze się bawiły. Nie zabrakło, również akcentu europejskiego. Dzieci stemplowały kontury map naszych europejskich państw.

 

 

W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 2 świętowanie przebiegało pod hasłem „Europejskie przygody na Mikołaja Brody”. Program artystyczny na ceramiczną nutę  i warsztaty ceramiczne – to główne punkty nawiązujące do  29. Bolesławieckiego Święta Ceramiki. W przedszkolu  muzealnicy przeprowadzili warsztaty ceramiczne. Zainteresowanie warsztatami było ogromne. Przygotowano trzy stanowiska tematyczne nawiązujące do Europejskiego Szlaku Ceramiki. Przedszkolaki dowiedziały się również jak z kawałka mokrej gliny powstaje ceramiczne naczynie, które wypala się w piecu ceramicznym.