c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_08_obrazek-wolontariusze-1536x858.png

W Dniu Zapobiegania Samobójstwom – 10 września, mobilizujemy siły, aby szerzyć świadomość w zakresie rosnących potrzeb związanych ze zdrowiem psychicznym.

Misją Fundacji jest zmiana błędnych przekonań dotyczących korzystania z usług psychologa i psychoterapeuty, oraz budowanie wsparcia dla osób poszukujących pomocy w tym zakresie. Co roku, podczas Kampanii Społecznej Terapiobus, oferujemy bezpłatne konsultacje z doświadczonymi specjalistami. Wówczas wiele osób po raz pierwszy ma szansę skorzystać z  profesjonalnej pomocy w zakresie zdrowia psychicznego!

 

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „STOP Samobójstwom – Życie ma sens”. W miastach w różnych częściach Polski organizowane jest całodniowe wydarzenie, gdzie w dedykowanych strefach pomocowo – edukacyjnych udzielane będzie wsparcie psychologiczne. Na miejscu będzie można posłuchać interesujących wykładów z zakresu zdrowia psychicznego, a w wydzielonych sektorach animatorzy będą prowadzić zajęcia dla dzieci. W przypadku Warszawy i Poznania przewidziane jest również wydarzenie muzyczne. 

 

 

 

Organizacja: Fundacja „Terapia to NIE WSTYD”

 

Lokalizacja w Bolesławcu: Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu Aleja Tysiąclecia 30 59-700 Bolesławiec (na terenie szpitala)

 

 

 

Formularz zgłoszeniowy, bliższe informacje na: https://www.terapiatoniewstyd.pl/dla-wolontariuszy/