c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_08_przedszkole_narcyzow_przedszkole_przed-122.jpg

Od 1 września 2023 roku Gmina Miejska Bolesławiec poszerzy swoją ofertę edukacji przedszkolnej o grupy przedszkolne w nowym budynku Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 przy ulicy Narcyzów 22.

 

 

 

 

 

 

Przedszkole przewidziane jest dla 150 dzieci. W nowym budynku zaplanowano sześć grup przedszkolnych z przyjazną aranżacją sal, która sprzyja pełnemu rozwojowi dzieci w wieku przedszkolnym. 

 

Sale tematyczne w stonowanej kolorystycznie wyposażone są w zabawki  i pomoce ulokowane w zasięgu wzroku. Swobodny dostęp do różnorodnych pomocy dydaktycznych jest zachętą dla dzieci do samodzielnego sięgania po nie.

 

 

Każda sala zaopatrzona jest w węzeł sanitarny.

 

 

W nowej placówce podstawiono na funkcjonalność  i estetykę budynku. W budynku znajduje się: wydawalnia posiłków, mała sala gimnastyczna, szatnia dla dzieci, gabinet sensoryczny, zaplecze administracyjne i techniczne.

 

 

Budynek zaprojektowano jako energooszczędny oraz dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekt wyposażono m.in.: w pompy ciepła, niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, instalację fotowoltaiczną, trzyszybowe okna, zbiornik na wody opadowe.

 

Na terenie posesji znajdują się miejsca postojowe, chodniki, plac gospodarczy
i ogrodzenie. Teren jest oświetlony i monitorowany.

 

 

Dużym autem jest  atrakcyjny plac zabaw z bezpiecznymi nawierzchniami oraz strefa wypoczynkowa z naturalnym zacieniem z istniejącego drzewostanu.

 

 

Od 1 września będzie to kolejne miejsce, które pozwoli najmłodszym bolesławianom nawiązywać relacje z rówieśnikami, wspólną naukę poprzez zabawę. Proces wspierania rozwoju oraz wczesnej edukacji dzieci przebiegać będzie pod okiem wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej, która zapewni profesjonalne wsparcie zarówno dydaktyczne, jak i opiekuńczo-wychowawcze.