c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_08_dps_bus_dps_bus-130.jpg

31 sierpnia 2023 r. w Domu Pomocy Społecznej w Bolesławcu nastąpiło przekazanie nowego samochodu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

W przekazaniu uczestniczyli prezydent Bolesławca Piotr Roman, starosta Tomasz Gabrysiak, dyrektor DPS Bogusław Szeffs  oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bolesławcu.

 

Nowy nabytek kosztował 273 tys. zł, w tym  dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 120 tys. zł oraz 153 tys. zł z budżetu miasta Bolesławca. Pojazd, który będzie służył pensjonariuszom DPS to dziewięcioosobowy Ford Transit MCA. Samochód przystosowany jest do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Pojazd wyposażony jest w windę samochodową – podnośnik dla osób niepełnosprawnych na wózku. -  Zakup samochodu wyposażonego w windę samochodową z napędem elektrycznym jest znacznym udogodnieniem zarówno dla osób z ograniczeniami ruchowymi, jak i dla personelu placówki. Winda umożliwia osobie niepełnosprawnej samodzielne wjechanie i wyjechanie z samochodu, a czynność ta nie wymaga użycia żadnej siły – informuje dyrektor Bogusław Szeffs. Pojazd będzie służył mieszkańcom do krótkich wypadów za miasto, atrakcyjnych wycieczek krajoznawczych lub wizyt do lekarzy specjalistów.  Warto przypomnieć, że Dom Pomocy Społecznej w Bolesławcu przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku. Placówka zapewnia z całodobową opiekę oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, społecznych.