c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_09_PLAKATY_muzeum_net.jpgDyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki Kornel Filipowicz zaprasza na wystawę Magdaleny Gazur pt. „W procesie”.

Magdalena Gazur to znakomita artystka, która zdobyła uznanie i rozpoznawalność wśród bolesławieckiej społeczności dzięki współpracy z „Manufakturą” w Bolesławcu jako główny projektant, ale również jako uczestniczka 45. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego a w latach późniejszych komisarz plenerów.

Magdalena Gazur jest absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, dyplom uzyskała w 2006 r. w I Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej prowadzonej przez prof. Lidię Kupczyńską-Jankowiak. Artystka pracuje także jako wykładowca w Katedrze Działań Interdyscyplinarnych w Ceramice i Szkle na wrocławskiej ASP. Równolegle zajmuje się grafiką komputerową i działalnością wystawienniczą. Jest kuratorką wielu wystaw poświęconych współczesnemu wzornictwu przemysłowemu.

„W procesie” daje widzowi możliwość zagłębienia się w proces tworzenia dzieł od samego początku, czyli ewolucji projektu w efekt końcowy.

Wystawa czynna od 11 września /w godzinach pracy kina FORUM/.

Finisaż wystawy odbędzie się 20.10.2023 r. o godz. 19.00 w galerii „W sam raz”.

Będzie to świetna okazja do spotkania z artystką.