c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2023_11_bajkowe_IMG-20231106-WA0011.jpg

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a.

Z tej okazji, w poniedziałkowe przedpołudnie, na przedszkolaków czekały piękne dekoracje, wyjątkowe stroje, bale oraz mnóstwo atrakcji.

 

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 ubrane w stroje  bohaterów z ulubionych bajek i baśni brały udział we wspólnej zabawie. Były zabawy z chustą animacyjną, zagadki „Jaka to bajka"  oraz prace plastyczne. Odbył się również "Bajkowy Bal w Królestwie Szczęśliwych Dzieci", który wyzwolił mnóstwo dziecięcej radości. 

 

W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 3 i nr 6 odbył się Bal Postaci z Bajek. Zabawa rozpoczęła się od przejścia dzieci po czerwonym dywanie. Każdy przedszkolak mógł poczuć się wyjątkowo i zaprezentować swój strój. Bal zapoczątkował mały quiz dotyczący ulubionych postaci z bajek. Na zewnątrz placówki powstała mała galeria sztuki, to właśnie tam zawisły prace przedstawiające ukochanych bohaterów przedszkolaków. Dzień zakończył się wspólnym oglądaniem bajki.

 

Dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7 z oddziałami integracyjnymi był to dzień wyjątkowo kolorowy i wesoły. Dzieci poprzebierały się w bajkowe postacie i obejrzały inscenizację muzyczną „Kopciuszek”, przygotowaną specjalnie z tej okazji przez nauczycielki. Później dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były też muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek.