c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2017_01_przeglad_koled_pastoralek_przeglad_koled-230.JPG

W Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu odbyła się druga edycja Bolesławieckiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.
W wydarzeniu uczestniczyły dzieci oraz młodzież z bolesławieckich szkół i przedszkoli. Występujących oceniało jury w składzie: Karolina Jackowska, Mirosław Kuc oraz ks. Janusz Diament, który również pełnił rolę konferansjera przeglądu. Po wysłuchaniu wykonawców, przed zgromadzoną publicznością wystąpili z mini koncertem jurorzy  Mirosław Kuc i Karolina Jackowska. Towarzyszył im młody gitarzysta z pracowni BOK – MCC Wojtek Andrzejewski.

datmp3}2017/02/przeglad_koled_pastoralek.mp3{/datmp3}

 

 

Decyzją Jury w kategorii dzieci wieku przedszkolnego: I miejsce zajęła grupa przedszkolna z Zespołu Szkół Oxpress za wykonanie kolędy „Skrzypi wóz”.
W kategorii dzieci szkół podstawowych: I miejsce zajęła Katarzyna Rewińska z SP nr 4 kolędą „Gore gwiazda Jezusowi”, II miejsce Natalia Jędrak również z SP nr 4 wykonała „Żłobek cię utuli”, a III duet Patrycja Kondratowicz i Daria Brezyna z SP nr 2 za wykonanie „Świeć gwiazdeczko”. Wyróżnienie otrzymał Szymon Olejniczak z SP nr 2, który zaśpiewał „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Natomiast w kategorii młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: I nagrodę zdobyła Zuzanna Hryniewicz z GS nr 2, zaprezentowała „Kolędę dla nieobecnych”; drugą otrzymała Natalia Sikorzyńska z I LO, wykonała utwór „Cicho wszędzie”, a trzecie miejsce zajął Marcel Sas z GS nr 2 wykonując „Mario czy ty wiesz”.
W ostatniej kategorii nagrodzono zespoły: I miejsce otrzymał Chór z I-ego LO, który wykonał „Przybieżeli do Betlejem”, drugie miejsce trafiło do zespołu Oktawa z SP nr 4 za „Chojka”, a trzecie do zespołu Zimowi kolędnicy z MZS nr 1 za kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniały klimat, piękne występy i gratulujemy wszystkim nagrodzonym. (info Bok-MCC)