c_200_140_16777215_0_0_images_stories_info_2017_02_co_to_za_bajka_przedstawienie_cik_przedstawienie-126.JPG

Co to za bajka ?  Na to pytanie znają odpowiedź dzieci z bolesławieckich przedszkoli biorące udział w projekcie realizowanym w Bolesławieckim Ośrodku Kultury - Międzynarodowym Centrum Ceramiki, a dokładnie w "Orle" – "Edukacja Teatralna Przedszkolaków" prowadzonym przez Urszulę Frąszczak-Matyjewicz.

Tradycyjnie już, na zakończenie półrocznych zajęć edukacji teatralnej, jej uczestnicy oglądają spektakl przygotowany przez zawodowych aktorów. Tym razem jest to lalkowy, interakcyjny spektakl „Co to za bajka..”, gdzie dalszą część podpowiadają najmłodsi widzowie.
Spektakl, od pierwszych chwil, wciąga dzieci w doskonałą zabawę i podpowiadanie jej scenariusza. Oprócz aktorek w spektaklu ważną rolę grają lalki i kolorowe pacynki – Dorotka, Czarownica, Zła Macocha, Król. Na balu u Króla szukającego żony dla swego syna tańczą widzowie. Wspólne opowiadanie gwarantuje niezapomniane przeżycia i efektywną edukację teatralną. Jednocześnie w spektaklu przemycana jest pasja do logopedii, którą wykorzystuje w zabawie z widownią Małgorzata Król - Sozańska.
Twórcami spektaklu są Aleksandra Pejcz-Jakimiuk /pomysłodawca scenografii i reżyser spektaklu/ i Małgorzata Król-Sozańska /aktorka – lalkarz i logopeda/, obie na co dzień związane z Wrocławiem. (info BOK – MCC)