Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/info/2015/12/szlachetna-paczka-logo-panorama-2015.png'
There was a problem loading image 'images/stories/info/2015/12/szlachetna-paczka-logo-panorama-2015.png'

szlachetna-paczka-logo-panorama-2015.png23 rodziny z Bolesławca i okolic znalazły już swoich bohaterów. Ty także możesz nim zostać! Już tylko trzy rodziny czekają na swoich darczyńców.

 

Szlachetna Paczka działa w Bolesławcu po raz drugi. W zeszłorocznej edycji tego ogólnopolskiego projektu wsparcie otrzymało 20 rodzin z miasta ceramiki i okolic. W tym roku 17 wolontariuszy odwiedziło ponad 60 rodzin, by ostatecznie włączyć do projektu 26 z nich. Od otwarcia bazy rodzin włączonych do Szlachetnej Paczki minęło 11 dni. W tym czasie aż 23 z 26 rodzin znalazło swoich darczyńców. Historie pozostałych trzech rodzin są wciąż widoczne w bazie. Na swoich bohaterów czekają:

 

- pani Celina (60 l.) i pan Henryk (55 l.) oraz dwójka ich dzieci: 18-letnia niepełnosprawna Kinga i 15-letni Patryk,

- Samotna matka - pani Stanisława (51 l.) i jej 12-letnie bliźniaki: Piotr i Paweł,

- pani Monika (39 l.) wraz z dwójką dorastających synów, Tomaszem (12 l.) i Pawłem (15 l.)

Jak zrobić paczkę?

 

Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl, kliknij w zakładkę "Wybieram rodzinę", a następnie wybierz województwo i miasto, które Cię interesuje. Zapoznaj się z opisami i wybierz rodzinę, dla której przygotujesz pomoc. Zaproś znajomych, razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmian. Następnie przygotuj paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń członków rodziny. W przygotowaniu pomocy pokieruje Cię wolontariusz - opiekun rodziny. Gotową już paczkę należy dostarczyć w dniach 12-13 grudnia do magazynu. Stamtąd wolontariusz dostarczy ją do rodziny, a Tobie przekaże niezwykły prezent - relacje z dostarczenia paczki.