c_338_186_16777215_0_0_images_ikony_INFORMACYJNE_informacjaok.pngW związku z pytaniami dotyczącymi możliwości zatrudnienia w nowo powstającej firmie w Bolesławcu - inwestor Rhenus Logistics informuje, że wszystkie zapytania dotyczące zatrudnienia  powinny być kierowane na adres e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Odsłuchaj artykuł

Warto przypomnieć, że 27 listopada 2015 r.  w Sali Rajców w Bolesławcu prezydent miasta Piotr Roman podpisał akt notarialny z Marcinem Bartoszem i Sławomirem Kossakowskim, reprezentującymi  Rhenus Logistics Bolesławiec sp. z o.o. Przedmiotem umowy jest sprzedaż ponad 25 ha gruntów niezabudowanych spółce Rhenus Logistics Bolesławiec, która uzyskała zezwolenie  na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Bolesławiec WSSE „Invest Park”. Spółka Rhenus Logistics Bolesławiec wybuduje na terenie Bolesławca nowe centrum logistyczne, w którym będzie prowadziła  usługi związane z magazynowaniem, przeładunkami i zapewnieniem pełnego łańcucha logistycznego dla firm zewnętrznych. Inwestor zadeklarował poniesienie wydatków inwestycyjnych o wartości przewyższającej 81.655.000 zł oraz zatrudnienie co najmniej 200 nowych pracowników. Terminem granicznym zrealizowania inwestycji jest koniec 2019 roku.

Rhenus Logistics S.A. jest częścią międzynarodowego koncernu, ma ponad 460 oddziałów na całym świecie, zatrudnia ponad 25 tysięcy pracowników. Od 1995 roku znajduje się na rynku polskim. Posiada Regionalne Centra Dystrybucyjne w stolicach głównych regionów handlowych w Polsce: Poznań (region Wielkopolski i Polska północno-zachodnia), Wrocław (Dolny Śląsk), Dąbrowa Górnicza (Górny Śląsk i Polska południowo-wschodnia), Błonie (Polska centralna i wschodnia), Łódź(Polska centralna), Goleniów ( Polska północna), Kraków (Polska południowa).