PANGO-MOCKUP (1).png

Od 1 lipca 2021 r. kierowcy będą mogli zapłacić za postój w Strefie Płatnego Parkowania za pomocą parkomatów lub aplikacji mobilnej. Urząd Miasta umożliwia płatność za pomocą aplikacji - Pango.

 

Użytkownicy systemu Pango, reklamującego się jako „parkomat w kieszeni”, mogą opłacić postój za pomocą karty płatniczej, środków zgromadzonych w wirtualnej portmonetce lub doliczyć płatność za parking do rachunku telefonicznego.

Korzystanie z aplikacji mobilnych jest wygodne i bezpieczne, za postój można zapłacić nie wychodząc z pojazdu. Aplikacje umożliwiają określenie konkretnego czasu postoju – zasady dotyczące korzystania z aplikacji znajdują się na stronie operatora.

Szczegółowe informacje o aplikacja:

Pango – pango.pl

Aplikacja Pango jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i Ios. Aby z niej skorzystać, trzeba ją pobrać ze sklepów Google Play lub Apple AppStore i oznakować samochód naklejką lub kartą z napisem PANGO, którą należy zostawić za przednią szybą (naklejki można bezpłatnie odebrać w biurze Strefy Płatnego Parkowania w Galerii City Center Bolesławiec). Do założenia konta w aplikacji potrzebny jest tylko numer telefonu. Osoby nieposiadające smartfonu mogą – po rejestracji przez stronę pango.pl – zlecać parkowanie za pomocą komend sms lub połączenia telefonicznego z numerem 222 700 000. Operator zapewnia, że nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z rozwiązania ponad opłaty za czas parkowania.

Co bardzo istotne, dostawca aplikacji przygotował promocję dla kierowców z Bolesławca, którzy nie korzystali dotąd z systemu Pango w innych miastach. Otóż pierwsze ciągłe 3 godziny parkowania po wpisania kodu START przy rejestracji w aplikacji będą dla kierowców za darmo. W przygotowaniu jest także funkcja, dzięki której kierowca będzie mógł sprawdzić, czy znajduje się w strefie płatnego parkowania i konieczne jest wniesienie opłaty za postój. Promocja trwa do końca tego roku.

W załączniku pod tekstem publikujemy instrukcję korzystania z nowej aplikacji parkingowej.

Aplikacja Pango działa na ponad 65 parkingach i strefach płatnego parkowania. W Polsce dostępna jest m.in. we Wrocławiu, Świdnicy, Lesznie czy Głogowie, a dalej w Poznaniu, Krakowie, Gdańsku czy Katowicach. W lipcu 2021 system zacznie działać także w Bolesławcu. Rozwiązanie zostało wdrożone na 4 kontynentach w ponad 100 miastach.

Instrukcja aplikacji Pango