informacja_wegiel.jpg

3 listopada w Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę, zgodnie z którą, gminy będą mogły sprzedawać węgiel mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę.

 

Gmina Miejska Bolesławiec przystępuje do zakupu paliwa stałego (węgla) z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie miasta. Gmina Miejska Bolesławiec złożyła zapotrzebowanie na dwa rodzaje węgla kamiennego w asortymencie „orzech” i „groszek”.

W Bolesławcu wydawaniem węgla w preferencyjnej cenie zajmować się będzie ZEC Sp. z o.o. przy ul. Gałczyńskiego 51. Węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego. W tym celu trzeba będzie złożyć wniosek o preferencyjny zakup węgla:

- w Urzędzie Miasta Bolesławiec - Biuro Obsługi Interesanta w Ratuszu (Rynek 41),

- lub przesłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wymagany podpis załącznika z wnioskiem za pomocą podpisu elektronicznego, podpisu osobistego – tj. przy pomocy dowodu osobistego z warstwą elektroniczną lub profilem zaufanym),

- lub przesłać na adres: Urząd Miasta Bolesławiec, Rynek 41, 59-700 Bolesławiec.

Wniosku nie można złożyć telefonicznie.

Wnioski będą przyjmowane od 7 listopada 2022 r. Zgodnie z rozporządzeniem ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia br. oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 r. (na podstawie nowego wniosku). Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.

W ciągu kilku najbliższych dni poinformujemy, co należy zrobić, aby  zakupić węgiel na preferencyjnych warunkach. Formularz wniosku dostępny będzie od 7 listopada na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec oraz w Biurze Obsługi Interesanta w Ratuszu (Rynek).