koncert_ue-115.jpg

„…Tak jak w naszej Ukrainie - każde pole kwitnie. Tak na naszej Ukrainie - wszyscy ludzie śpiewają….” – jakże innego wymiaru nabierają, w czasie tej okrutnej wojny, słowa energetycznej piosenki „A u nas na Ukrainie", brawurowo wykonanej 3 marca, podczas koncertu „Bolesławiec solidarny ze Zbarażem - Болеславець солідарний із Збаражем”.

 

Młodziutka wykonawczyni Varvara Fytsyk pięknie śpiewała o swojej ojczyźnie  „…Wszystko dookoła się budzi, posłuchajmy naszej ojczystej ziemi, wspaniałej piosenki, słodkiego serca. Śpiewaj razem z tymi dobrymi ludźmi!...”. Charyzmatyczni wykonawcy - Celestyna Koszak, Zespół Coolbaba, Zespół Hylla oraz pełna ekspresji widownia stworzyli niezwykły klimat solidarności z partnerskim Zbarażem, z Ukrainą, z ludźmi, którzy w tej chwili walczą o życie, o swoją Ojczyznę, o wolność.

Koncert „Bolesławiec solidarny ze Zbarażem - Болеславець солідарний із Збаражем” pokazał siłę ludzkich serc, wzajemne wsparcie i konkretną pomoc Bolesławca i powiatu bolesławieckiego, która już z pierwszym transportem dotarła do Zbaraża, na Ukrainę. Za co z serca dziękował Roman Polikrowski, mer Zbaraża.   Podziękowania popłynęły również za dotychczasową pomoc rzeczową, finansową, wkład pracy do wszystkich ludzi, instytucji, firm, stowarzyszeń, organizacji za bezinteresowne zaangażowanie, wielkie serce i chęć niesienia pomocy.

- …Jesteśmy wzruszeni, że tak aktywnie włączyliście się do akcji pomocy dla Ukrainy. Dziękuję za słowa wsparcia i liczne kontakty telefoniczne z nami. Jestem przekonany, że taką pomoc jaką przekazuje nam Polska i Wy w szczególności, jest dla nas wsparciem i podtrzymaniem ducha walki. My walczymy za siebie, za ukraiński naród, całą Europę i cały cywilizowany świat. Agresor, jaki napadł na nasz kraj, niesie niebezpieczeństwo dla całego świata. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami pokonamy wroga… – powiedział m.in. Roman Polikrowski, mer Zbaraża.

W Bolesławcu solidarność i pomoc trwa dalej…

  Pieniądze można wpłacać na wydzielone konto Fundacji „Wspierajmy Zdrowie”, nr konta: PL 82 1600 1462 1895 5796 4000 0003 (pomoc dla Ukrainy). Fundacja „Wspierajmy Zdrowie”, ul. Jeleniogórska 4, 59-700 Bolesławiec.

Zbiórki rzeczowa prowadzona jest w trzech salach gimnastycznych: I LO przy ul. Tyrankiewiczów, II LO przy ul. ul. Dolne Młyny i Szkoły Podstawowej nr 4 (dawna szkoła nr 2) przy ul. Bielskiej. Artykuły można przynosić w dni robocze od godz. 13.00 do godziny 18.00.