- Szczegóły
- DarkoR
- Uncategorised
- Odsłony: 6576
OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU FINANSOWANEGO Z PROGRAMU OPERACYJNEGO POLSKA CYFROWA NA LATA 2014-2020: „ZDALNA SZKOŁA, OŚ.1. POWSZECHNY DOSTĘP DO SZYBKIEGO INTERNETU, DZIAŁANIE 1.1 WYELIMINOWANIE TERYTORIALNYCH RÓŻNIC W MOŻLIWOŚCI DOSTĘPU DO SZEROKOPASMOWEGO INTERNETU O WYSOKICH PRZEPUSTOWOŚCIACH
ZDALNA SZKOŁA wysokość grantu – 100.000 złotych.
Wsparciem objęto 5 szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Bolesławiec i Publiczną Szkołę Podstawową Zakonu Pijarów Im. Ks. Stanisława Konarskiego
W ramach projektu zakupiono:
36 szt. zestawów komputerowych (tj. laptop 17,3 cala firmy Lenovo , słuchawki, mysz i torbę)
25 szt. modemów (ruterów) w celu umożliwienia dostępu do internetu
25szt. kart SIM w celu umożliwienia dostępu do internetu
Sprzęt zgodnie z zapotrzebowaniem przekazano w następujących ilościach:
1) Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu - zestawy komputerowe - 6 sztuk, modemy - 6 sztuk, karty SIM - 6 sztuk:
2) Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bolesławcu - zestawy komputerowe - 6 sztuk, modemy - 3 sztuki, karty SIM - 3 sztuki:
3) Szkoła Podstawowa Nr 3 w Bolesławcu - zestawy komputerowe - 5 sztuk, modemy - 4 sztuki, karty SIM - 5 sztuki:
4) Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bolesławcu - zestawy komputerowe - 8 sztuk, modemy - 4 sztuki, karty SIM - 5 sztuki:
5) Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bolesławcu - zestawy komputerowe - 6 sztuk, modemy - 6 sztuk, karty SIM - 6 sztuk:
6) Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów Im. Ks. Stanisława Konarskiego - zestawy komputerowe - 3 sztuki, modemy - 2 sztuki, karty SIM - 2 sztuk:
ZDALNA SZKOŁA + wysokości grantu – 94.997,50 złotych.
Wsparciem objęto 5 szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Bolesławiec
W ramach projektu zakupiono 43 zestawy komputerowe (tj. laptop 15,7cala firmy HP, słuchawki, mysz i torbę)
Sprzęt zgodnie z zapotrzebowaniem przekazano w następujących ilościach:
1) Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bolesławcu - zestawy komputerowe - 5 sztuk,
2) Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bolesławcu - zestawy komputerowe - 9 sztuk,
3) Szkoła Podstawowa Nr 3 w Bolesławcu - zestawy komputerowe - 5 sztuk,
4) Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bolesławcu - zestawy komputerowe - 13 sztuk,
5) Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bolesławcu - zestawy komputerowe - 11 sztuk,
- Szczegóły
- DarkoR
- Uncategorised
- Odsłony: 5754
Projekt nr CZ.11.2.45/0.0/0.0/18_029/0001837
„Centra dawnych rzemiosł na szlaku Via Fabrilis”
jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu
Interreg V-A Republika Czeska – Polska/
Projekt cislo CZ.11.2.45/0.0/0.0/18_029/0001837
„Centra tradičních řemesel na cestě Via Fabrilis"
je spolufinancována Evropskou unií prostredky Evropského
fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Interreg V-A
Česká republika – Polsko
Projekt realizowany jest w partnerstwie z Miastem Jaroměř oraz Gminą Miejską Kłodzko. W ramach przedmiotowego projektu realizowane będą działania ukierunkowane na utworzenie w miastach partnerskich łącznie trzech centrów popularyzujących dawne rzemiosła. Centra będą utworzone w zabytkowych obiektach, w których planuje się przeprowadzenie niezbędnych prac renowacyjnych i adaptacyjnych budynków umożliwiających realizację projektu. Realizacja przedmiotowego projektu umożliwi powstanie trzech nowych centrów popularyzujących tematykę dawnych rzemiosł na istniejącym szlaku turystycznym „Via Fabrilis” łączącym polskie i czeskie ośrodki. Po stronie polskiej do szlaku dołączy Kłodzko, po stronie czeskiej Jaroměř. Wspólnie z partnerami w powstałych centrach organizowane będą warsztaty i wystawy, które przyczynią się do integrowania grup docelowych po obu stronach granicy. Partnerzy będą współpracować przy realizacji projektu w tym przy organizacji wystaw popularyzujących dawne rzemiosła a także przy promocji projektu. Nawiązane z partnerami oraz pozostałymi ośrodkami zlokalizowanymi na szlaku kontakty staną się początkiem kolejnych transgranicznych inicjatyw. Projekt znacząco wpłynie na integrację grup docelowych po obu stronach granicy, tworzenia trwałych powiazań i struktur.
Okres realizacji projektu od 01.04.2019 r. do 31.12.2023 r.
Wartość projektu:
Całkowita wartość projektu: 2 061 902,89 EUR,
Wnioskowane dofinansowanie: 763 163,05 EUR,
Wydatki kwalifikowalne: 897 838,89 EUR.
Dofinansowanie projektu w wysokości 85 % kosztów kwalifikowalnych.
- Szczegóły
- DarkoR
- Uncategorised
- Odsłony: 48799
Deklaracja dostępności
Gmina Miejska Bolesławiec zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://bolesławiec.pl
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Cześć filmów nie posiada napisów dla osób niesłyszących, powodem jest fakt, że Gmina Miejska Bolesławiec otrzymuje te materiały wideo od podmiotów zewnętrznych nie związanych ustawą o dostępności cyfrowej.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Dariusz Rutyna, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48756456400. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/kontakt-przyjmujemy-sprawy-do-rpo.
Siedziby Urzędu Miasta Bolesławiec:
1. Urząd Miasta Bolesławiec, Rynek 41
Budynek Ratusza jest dostosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. W budynku korytarze są szerokie, przestrzeń dostępna, wejście do windy na parterze. Winda umożliwia dostęp na pozostałe kondygnacje Urzędu. W kabinie windy nie jest zainstalowana informacja głosowa. W budynku nie ma potrzeby zastosowania pochylni i podnośników. Urząd nie wykorzystuje pętli indukcyjnej. Toaleta dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami na parterze. Najbliższe 2 miejsca postojowe znajdują się w odległości 100 metrów od budynku Urzędu. Gmina Miejska Bolesławiec zaprasza osoby korzystające ze wsparcia psów asystujących.
2. Urząd Miasta Bolesławiec, pl. Piłsudskiego 1
Budynek biurowca jest dostosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. W budynku korytarze są szerokie, przestrzeń dostępna, wejście do windy na parterze. Winda umożliwia dostęp na pozostałe kondygnacje Urzędu. W kabinie nie jest zainstalowana informacja głosowa. W budynku nie ma potrzeby zastosowania pochylni i podnośników. Urząd nie wykorzystuje pętli indukcyjnej. Toaleta dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami na parterze. W pobliżu budynku znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Gmina Miejska zaprasza osoby korzystające ze wsparcia psów asystujących. Na miejscu można skorzystać z usług tłumacza języka migowego, również on-line.
Gmina miejsa Bolesławiec udostępnia następujące aplikacje mobilne:
Szczegóły TUTAJ
- Szczegóły
- DarkoR
- Uncategorised
- Odsłony: 5734
Prezentacja OKW - POBIERZ
Protokół szkoleniowy - POBIERZ
Gdzie Głosować - mapa lokali wyborczych
Więcej informacji : TUTAJ
- Szczegóły
- DarkoR
- Uncategorised
- Odsłony: 52040
Specustawa:
Serwis rządowy www.gov.pl:
- Tarcza Antykryzysowa
- Najważniejsze informacje dla przedsiębiorców
- Usługi dla przedsiębiorcy
- Usługi dla obywatela
Podatki:
- Umorzenie zaległości podatkowych
- Odroczenie terminu zaległości podatkowych
- Rozłożenie na raty zaległości podatkowych
Wsparcie ZUS:
Powiatowy Urząd Pracy:
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
- Świadczenie w związku z przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem pracy Wniosek elektroniczny Wnioski listowne
Usługi CEIDG online:
- Wpis działalności gospodarczej do CEIDG
- Zmiana wpisu w CEIDG
- Zawieszenie działalności gospodarczej w CEIDG
- Wznowienie działalności gospodarczej w CEIDG
- Wykreślenie działalności gospodarczej w CEIDG
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Dolnośląski Pakiet Gospodarczy: Miliard złotych dla dolnośląskich przedsiębiorców https://dolnoslaskipakiet.pl/
Gmina Miejska Bolesławiec
W Bolesławcu bez opłaty targowej
W związku z ogłoszeniem stanu zagrożeniem epidemicznego oraz ograniczeniami wprowadzanymi w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się zakażeń i wynikającymi z tego stanu sytuacjami kryzysowymi, spełniając oczekiwania przedsiębiorców handlujących na targowiskach miejskich, Rada Miasta Bolesławiec uchyliła uchwałę wprowadzającą opłatę targową.
Na wniosek najemcy czynsze w lokalach użytkowych niższe
Rada dokonała zmiany uchwały w sprawie zasad gospodarowania lokalami użytkowymi stanowiącymi własność Gminy Miejskiej Bolesławiec. Regulacja ma na celu zapewnienie większej elastyczności w określaniu minimalnych miesięcznych stawek czynszu bądź też obniżeniu aktualnie obowiązujących, zwłaszcza w sytuacjach szczególnie uzasadnionych, wywołanych okolicznościami, których nie można było przewidzieć, tak jak stan zagrożenia epidemicznego czy stan epidemii, nawet w wysokości niższej niż koszt administrowania lokalem, jaki ponosi gmina, jako właściciel lokalu.
W związku z podjętą uchwałą w przygotowaniu jest zarządzenie Prezydenta Miasta Bolesławiec w sprawie szczególnej formy pobierania czynszu za najem lokali użytkowych w związku z ograniczeniem prowadzenia przez ich najemców działalności, z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zarządzenie umożliwi - na wniosek najemcy oraz po przedstawieniu wymaganych zaświadczeń - obniżenie czynszu do 1 zł (netto) za lokal użytkowy, z wyłączeniem garaży i pomieszczeń gospodarczych, o ile najemca spełni określone w zarządzeniu warunki. Zmiana wysokości czynszu najmu nie będzie obejmować innych niż czynsz opłat związanych z eksploatacją lokalu. Po wejściu w życie zarządzenia Prezydenta Miasta Bolesławiec, będzie możliwa korekta otrzymanych faktur.
W dniu 04.05.2020 r. Prezydent Miasta wydał Zarządzenie nr 108/2020 w sprawie szczególnej formy pobierania czynszu za najem lub dzierżawę lokali użytkowych w związku z ograniczeniem prowadzenia przez ich najemców lub dzierżawców działalności, z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Na wniosek najemcy istnieje możliwość obniżenia czynszu do 1 zł netto za lokal użytkowy za miesiąc: kwiecień i maj 2020 r. w przypadku gdy najemca spełni określone w zarządzeniu warunki.
Obniżenie czynszu -lokale użytkowe
Szczegółowych informacji udziela: Dział Lokalowo-Czynszowy Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu
Edyta Kęsek – kierownik działu
tel. 75 644 0921
tel. 609 288 898
emeil: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP z treścią zarządzenia: http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/get_file_contents.php?id=207445
Wniosek pobierz: TUTAJ
Formularz de minimis: TUTAJ
- Szczegóły
- DarkoR
- Uncategorised
- Odsłony: 9456
- Opałkowa Chata
75 644 62 62
https://www.facebook.com/OpalkowaChata/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Kurna Chata
75 646 77 07
https://www.facebook.com/kurnachataboleslawiec/
- Gospoda Kruszyna
75 732 15 70
https://www.facebook.com/gospodakruszyna/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Season Bistro
797 748 434
- Bella Italia
http://www.bellaitalia.boleslawiec.pl/
75 765 93 21
https://www.facebook.com/BellaItaliaBoleslawiec/
- KOKO Sushi
794 218 888
https://www.facebook.com/KokuSushiBoleslawiec/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Pizzeria Willis
75 732 65 46
https://www.facebook.com/Pizzeria-Restauracja-Willis-210075835746661/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Bazylia Pizza i Pasta
https://www.bazyliaboleslawiec.pl/
574 442 888
https://www.facebook.com/bazyliaboleslawiec/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Dobra Pierogarnia
793 396 171
https://www.facebook.com/PierogarniaDobra/
- Antica
75 731 03 60
https://www.facebook.com/Anticarestauracja/
- Bistro 64
530 146 917
https://www.facebook.com/Bbistro64BOLESLAWIEC/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Pizza & Kuchnia u Adama
574278777
https://www.facebook.com/pizzaikuchniauAdama/
- Kamionkowa Chata
601 568 580
https://www.facebook.com/Kamionkowachata/
- Chilli Milli
690 645 546
https://www.facebook.com/ChilliMiliBoleslawiec/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Pierogarnia Pierożek
511 878 979
https://www.facebook.com/pierozekboleslawiec/
- Bar Bardzo Popularny Burger & Grill
512 555 198
https://www.facebook.com/BarBardzoPopularny/
- Smażalnia u Jarka
75 700 50 22
https://www.facebook.com/SmazalniauJanka/
- Good Burger
666 313 232
https://www.facebook.com/goodburgerbc/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Boleslavica Restauracja
75 782 23 10
https://www.facebook.com/boleslavicarestauracja/
- Joker
664 762 757
https://www.facebook.com/Joker-679388338791769/
- El Pablo
782 829 882
https://www.facebook.com/Restauracja-El-Pablo-1615563825415005/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Obiady domowe ‘”u Dory”
699 961 872
https://www.facebook.com/Obiady-Domowe-u-Dory-220715361725185/
- Pizzeria Rafael
http://www.rafaell.boleslawiec.org/
75 732 65 63
- JAK W DYM
664 094 038
https://www.facebook.com/jakwdympizzaiwino/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Pizzeria 105
889 889 105
https://www.facebook.com/pizzeria105boleslawiec/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Retro naleśnikarnia
607 665 621
https://www.facebook.com/Retro-nale%C5%9Bnikarnia-237678807105845/
- Popular KEBAB
609 459 522
https://www.facebook.com/Boleslawiec.pk/
- PASJA CAFE
576 085 091
https://www.facebook.com/Pasjacafebc/
- Lunch Service-Catering
tel. 75 734 24 24, 660 409 103
- Usługi cateringowe Pyszni
tel. 796 441 232
- MATI Witamina
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 664 838 757
- Restauracja "Pod Wiaduktem"
tel. 666 828 815
Jeżeli świadczysz usługi kateringowe a twojej gastronomii nie ma w naszym spisie, napisz do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Szczegóły
- DarkoR
- Uncategorised
- Odsłony: 6524
UWAGA BARDZO WAŻNA INFORMACJA
Jeżeli przybyłeś z rejonów świata z utrzymującą się aktywnością koronawirusa, wywołującego chorobę SARS-COVID–19 i zaobserwowałeś u siebie objawy takie jak:
- gorączka,
- kaszel
- duszność i problemy z oddychaniem
to:
w pierwszej kolejności telefonicznie powiadom Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bolesławcu (Sanepid) pod numerem telefonu nr: 75 732 32 46-47 w godzinach pracy urzędu lub pod numerem całodobowym: 600 043 978 lub 514 413 460. Tam otrzymasz instrukcję co dalej robić.
lub pomijając SOR zgłoś się bezpośrednio na najbliższy Oddział Zakaźny szpitala,
Nie korzystaj ze środków komunikacji publicznej !!!
Jeżeli po powrocie z tych rejonów nie wystąpiły u Ciebie powyższe objawy, to kontroluj przez kolejne 14 dni dwa razy dziennie swój stan zdrowia mierząc temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopochodnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
Najbezpieczniej jak pozostaniesz w tym czasie w domu.
Przydatne Linki:
https://gis.gov.pl/aktualnosci/przydatne-materialy-o-koronawirusie/
https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/
- Szczegóły
- DarkoR
- Uncategorised
- Odsłony: 5211
Nazwa programu:
Program Współpracy Interreg Polska – Saksonia 2014-2020
Beneficjent
Powiat Bolesławiecki ( www.powiatboleslawiecki.pl )
Partnerzy projektu:
Landkreis Bautzen ( www.landkreis-bautzen.de ) Gmina Miejska Bolesławiec
Zadania projektowe:
Nowoczesne kształcenie zgodne z wymogami rynku pracy na transgranicznym obszarze
W ramach zadania przewidziano konferencję dotyczącą transgranicznego rynku pracy, szkolenia dla nauczycieli oraz zakup wyposażenia do sal i pracowni zlokalizowanych w nowej siedzibie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych.
Wyrównywanie poziomu i warunków kształcenia specjalnego na transgranicznym obszarze Polski i Saksonii
W ramach zadania zrealizowano przedsięwzięcie związane z przeniesieniem siedziby Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych do nowej siedziby przy ul. Bankowej 8 w Bolesławcu.
Budowa systemu kształcenia zgodnego z potrzebami transgranicznego rynku pracy
W ramach zadania zaplanowano konferencję dotyczącą aktywizacji osób niepełnosprawnych, wykonanie dokumentacji projektowej planowanego do uruchomienia Zakładu Aktywności
Zawodowej w Bolesławcu oraz wizyty studyjne w tego rodzaju placówkach w Niemczech i Polsce.
Integracja kulturalna i sportowa młodzieży szkolnej transgranicznego obszaru Polski i Saksonii
W ramach zadania zrealizowany zostanie cykl spotkań sportowo kulturalnych dla dzieci i młodzieży. W zadanie zaangażowany jest każdy z Partnerów projektu. Spotkania odbywać się będą z Polsce i w Niemczech.
Cel projektu:
Podniesienie warunków i jakości kształcenia oraz jego dostosowanie do warunków transgranicznego rynku pracy
Okres realizacji:
01 sierpnia 2018 – 31 lipca 2020
Wartość realizowanego projektu:
1 739 002,22 EURO
Dofinasowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego:
916 946,90 EURO
- Szczegóły
- DarkoR
- Uncategorised
- Odsłony: 13546
eUrząd Bolesławiec
Aplikacja eUrząd Bolesławiec zapewnia dostęp do spersonalizowanych powiadomień, dla mieszkańców miasta Bolesławiec.
1) możliwość zmiany języków (min. na język angielski) za pomocą przycisku umieszczonego w widocznym miejscu przeglądarki,
2) możliwość geolokalizacji urządzenia na mapie,
3) aplikacja zawiera narzędzia: wyszukiwania, powiększania, pomniejszania i przesuwania, narzędzia identyfikacji,
4) możliwość przełączenia do innego zestawienia mapowego,
5) możliwość projekcji serwisów w różnych układach współrzędnych; w tym stosowane w Polsce układy współrzędnych: UTM, układ 1965, układ 1992, układ 2000, WGS 84 (4326) oraz WKID (102100). Lista wyboru układu zawierać będzie nazwy układów oraz oznaczenia EPSG,
6) możliwość wyszukania nieruchomości według miejscowości, ulic i adresów oraz numeru działki,
7) możliwość zapisania widoku mapy i wysłania go za pomocą poczty e-mail,
8) możliwość generowania karty nieruchomości zwierającej zbiór danych z CBD dla danej nieruchomości lub części danych wybranych przez użytkownika,
9) możliwość automatyzacji odczytywania informacji o obiektach poprzez bezpośrednie kliknięcie w wybrany obiekt na mapie,
10) możliwość wyświetlania treści bazy danych na mapie z podkładem tematycznym,
11) obsługę następujących urządzeń mobilnych: tablety, telefony.
Łużyce-Bory
Aplikacja mobilna „Łużyce-Bory” przybliża atrakcje pogranicza polsko – niemieckiego, prezentując w czytelny sposób dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe regionu. Projekt obejmuje swym zasięgiem 5 gmin, w tym 4 leżące na trasie nowo powstałego szlaku rowerowego Łużyce - Bory (Gmina Bolesławiec, Osiecznica, Warta Bolesławiecka, Miasto Bolesławiec) oraz saksońskiego miasta Bernsdorf z odnowionym parkiem Augusta Bebela.
Aplikacja zawiera kompleksowe informacje o trasach turystycznych (rowerowych i pieszych), obiektach i wydarzeniach. Wszystko to zostało uporządkowane według przejrzystych kategorii, które ułatwiają przeglądanie i wyszukiwanie interesujących treści. Są wśród nich opisy najciekawszych zabytków, miejsc związanych z historią, kulturą i przyrodą regionu, a także informacje praktyczne dotyczące miejsc odpoczynku, noclegów i gastronomii. Każdy obiekt uzupełniony został w dane teleadresowe oraz współrzędne, dzięki czemu w łatwy sposób można go zlokalizować na mapie i dostać się do niego (wykorzystując lokalizację gps).
Aplikacja została stworzona w języku polskim i niemieckim. Do jej prawidłowego działania nie jest potrzebne połączenie z internetem, a dane można zaktualizować w każdej chwili.
SYNGEOS - Nasze Powietrze
OPIS:
Nasze Powietrze poinformuje Cię o bieżącym stanie powietrza w twojej okolicy. Nasza aplikacja bazuje na własnej infrastrukturze czujników oraz na danych pobieranych z Głównego Instytutu Ochrony środowiska, dzięki czemu, dane są bardzo szczegółowe i aktualne. Oprócz stężenia pyłów zawieszonych pm2,5 oraz pm10, w aplikacji sprawdzisz aktualną temperaturę wilgotność i ciśnienie.
AIRLY
OPIS:
Airly dostarcza zaawansowane informacje na temat jakości powietrza.
Dzięki nim możesz świadomie podejmować decyzje dotyczące przebywania w miejscach, w których nasycenie substancji szkodliwych może być wysokie. Smog jest szkodliwy dla zdrowia, tym bardziej niebezpieczny, że niewidzialny.
ECOHARMONOGRAM
Aplikacja przypomni o terminie wywozu odpadów oraz poinformuje o zmianie harmonogramu.
Eko-edykacja jest mocno akcentowana przez szereg funkcjonalności takich jak szczegółowe opisy co wrzucać a czego nie do poszczególnych pojemników/worków, szczegółowy opis gminnego PSZOK (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunelnaych) oraz co zrobić z odpadami niebezpiecznymi. Dzięki wyszukiwace odpadów mieszkaniec ma pod ręką odpowiedzi gdzie powinien wyrzucić konkretny odpad.
Aplikacja EcoHarmonogram to również zbiór innych cennych informacji np: z życia gminy czy aktuala jakość powietrza w okolicy.
BLISKO
OPIS:
Aplikacja BLISKO, to nowoczesna wersja dawnej aplikacji Komunikator SISMS. Została stworzona po to, aby mieszkańcy mogli na bieżąco otrzymywać lokalne informacje od nadawców, takich jak urzędy gmin i miast, dostawcy prądu, wody czy internetu, bibliotek, domów kultury, lokalnych klubów sportowych, służb porządkowych np. straży pożarnej, policji i innych podmiotów, których podstawą działalności jest użyteczność publiczna.
Wpisz w BLISKO swoją miejscowość, aplikacja wyświetli Ci aktywnych nadawców z tego obszaru, a Ty zdecydujesz z jakich serwisów tematycznych będą mogli przesyłać do Ciebie informacje. Możesz wskazywać wiele miejscowości, jeżeli dołączą do nich nowi nadawcy, aplikacja powiadomi Cię o tym.
- Szczegóły
- DarkoR
- Uncategorised
- Odsłony: 7141
Z aplikacją mobilną nie zgubisz się na szlaku
Szlaki rowerowe i turystyczne to nie tylko pas równej nawierzchni, ale to wszystko co jej towarzyszy. Wszyscy rowerzyści, rolkarze i w ogóle turyści wiedzą, że największą przyjemnością poza przebywaniem na świeżym powietrzu, oczywistym „wiatrem we włosach” jest także możliwość zwiedzania okolic, poznania dotychczas nieodkrytych lub mijanych obojętnie obiektów, za którymi kryją się ciekawe historie.
W tym też celu została stworzona aplikacja mobilna na platformy iOS i Android „Łużyce-Bory”.
Ten mobilny przewodnik przybliża atrakcje pogranicza polsko – niemieckiego, prezentując w czytelny sposób dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe naszego regionu.
Aplikacja wraz ze stroną luzycebory.pl powstały w ramach transgranicznego projektu "Łużyce–Bory, rowerem przez kulturowe i przyrodnicze dziedzictwo pogranicza”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020, realizowanego przez pięć gmin: Gminę Bolesławiec, Gminę Warta Bolesławiecka, Gminę Osiecznica, Gminę Miejską Bolesławiec oraz partnera niemiecki – Miasto Bernsdorf.
Aplikacja zawiera kompleksowe informacje o trasach turystycznych (rowerowych i pieszych), obiektach i wydarzeniach. Wszystko to zostało uporządkowane według przejrzystych kategorii, które ułatwiają przeglądanie i wyszukiwanie interesujących treści. Są wśród nich opisy najciekawszych zabytków, miejsc związanych z historią, kulturą i przyrodą regionu, a także informacje praktyczne dotyczące miejsc odpoczynku, noclegów i gastronomii. Każdy obiekt uzupełniony został w dane teleadresowe oraz współrzędne, dzięki czemu w łatwy sposób można go zlokalizować na mapie i dostać się do niego (wykorzystując lokalizację gps).
Aplikacja została stworzona w języku polskim i niemieckim. Do jej prawidłowego działania nie jest potrzebne połączenie z internetem, a dane można zaktualizować w każdej chwili.
Zapraszamy zatem do odwiedzenia strony luzycebory.pl , pobrania aplikacji „Łużyce-Bory” i aktywnego odkrywania na nowo być może jeszcze nieznanych zakątków naszego regionu.
- Szczegóły
- DarkoR
- Uncategorised
- Odsłony: 5030
W dniu 2 listopada 2018 r. Urząd Miasta Bolesławiec będzie nieczynny!
- Szczegóły
- adminR
- Uncategorised
- Odsłony: 12134
INFORMACJA DLA RODZICÓW !
Rok Szkolny 2017/2018
- Wyprawka szkolna 2017
Miejsce złożenia dokumentów/załatwienia sprawy:
Wniosek należy złożyć do dyrektora szkoły do 11 września 2017 r.
Wszelkie informacje w sprawie uzyskania dofinansowania udzielane są w szkołach do których będą uczęszczać uczniowie uprawnieni do otrzymania pomocy.
Kto może wystąpić z wnioskiem / zainicjować sprawę:
Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników (w szczególnych przypadkach również materiałów edukacyjnych) jest udzielana na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pełnoletniego ucznia albo na wniosek nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pełnoletniego ucznia.
Uwagi:
- Uprawnieni uczniowie oraz kryteria jakie należy spełnić, aby otrzymać pomoc finansową:
Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego, będzie udzielana uczniom:
- słabowidzącym,
- niesłyszącym,
- słabo słyszącym,
- z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
- z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
- z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
- z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
- z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1-7
- posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego - uczęszczającym w roku szkolnym 2017/2018 do szkół dla dzieci i młodzieży do:
- klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia
- klasy I branżowej szkoły I stopnia,
- liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy lub do klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, liceum plastycznego lub klas VII-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, lub liceum plastycznego.
W przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do klas II i III szkoły podstawowej, klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia, klasy I branżowej szkoły I stopnia, liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy - pomoc w formie dofinansowania udzielana będzie również na zakup materiałów edukacyjnych.
Zakup materiałów edukacyjnych nie dotyczy uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do klasy II i III szkoły podstawowej, gdy uczniowie ci korzystają z darmowego podręcznika do zajęć z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, zapewnionego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
- Wysokość pomocy finansowej dla uczniów w formie dofinansowania zakupu podręczników lub materiałów edukacyjnych będzie wynosić:
Typ szkoły/klasa |
Wysokość dofinansowania |
Dla uczniów: z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym - w klasach II-III szkoły podstawowej, którzy nie korzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji wczesnoszkolnej zapewnionego przez MEN. |
do kwoty 175 zł |
Dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających do klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia, klasy I branżowej szkoły I stopnia, liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy. |
do kwoty 225 zł |
Dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, uczęszczających do klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia lub klasy I branżowej szkoły I stopnia. |
do kwoty 390 zł |
Dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, uczęszczających do liceum ogólnokształcącego, technikum, klas IV–VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV–VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas VII–IX ogólnokształcącej szkoły baletowej albo liceum plastycznego. |
do kwoty 445 zł |
Opłaty:
Bez opłat
Termin i sposób załatwienia sprawy:
- Rodzic lub prawny opiekun składa wniosek u dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2017/2018 w terminie do 11 września 2017 r.
Wzór wniosku - do pobrania na dole strony
Wniosek będzie dostępny również w szkole, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2017/2018. - Do wniosku należy dołączyć kserokopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
- Wnioski rozpatruje dyrektor szkoły.
- Dyrektor szkoły, w tym szkoły prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego
inną niż gmina, osobę prawną niebędącą jednostką samorządu terytorialnego, osobę fizyczną lub Ministra Obrony Narodowej, sporządza listę uczniów uprawnionych do otrzymania pomocy, o których mowa w § 2 ust. 1, oraz przekazuje ją prezydentowi do 12 września 2017 r.
Potwierdzenie zakupu wystawia podmiot, który dokonał zakupu, na podstawie faktury i listy uczniów, dla których zakupiono podręczniki i materiały edukacyjne.
Informacje dotyczące Rządowego programu pomocy uczniom w 2017 r. –„Wyprawka szkolna” można również znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:
https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/program-wyprawka-szkolna-przyjety-przez-rade-ministrow.html
Tryb odwoławczy:
Nie dotyczy
Podstawa prawna:
- Uchwała nr 115/2017 Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2017 r. – „Wyprawka szkolna”
- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych /Dz. U. z dnia 28 lipca 2017 r. poz. 1457/.
Wymagane dokumenty:
- Wniosek
Do wniosku należy dołączyć kserokopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego o którym mowa w art. 127 ust 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, albo orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 312 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe.
Załącznik nr 1 - Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników;
Wnioski są do pobrania w szkołach, do których uczniowie będą uczęszczali
w roku szkolnym 2017/2018 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Bolesławiec (www.um.boleslawiec.pl/).
- Stypendia szkolne i zasiłki szkolne.
Pomoc materialna o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Bolesławiec.
Wnioski o stypendia szkolne należy składać w Urzędzie Miasta Bolesławiec
w Wydziale Społecznym przy pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1, III-piętro , pokój nr 309
w terminie do 15 września 2017r
Pomoc materialna przysługuje:
Uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom publicznych kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych (...) - do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia.
Charakter pomocy materialnej:
socjalny (stypendium szkolne, zasiłek szkolny)
Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.
Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być wyższy niż 514 zł/os. w rodzinie (art. 9 ust. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 930).
Rodziną w rozumieniu art. 6 pkt 14 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 930.) są osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.
Ponadto jednym z warunków przyznania stypendium jest zamieszkiwanie na terenie miasta Bolesławiec.
Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć:
- rodzic, opiekun prawny niepełnoletniego ucznia,
- pełnoletni uczeń,
- dyrektor szkoły.
Stypendium szkolne może być także przyznawane z urzędu.
Stypendium nie przysługuje:
- uczniom klas zerowych,
- uczniom, którzy nie mieszkają na terenie miasta Bolesławiec,
- którzy otrzymują inne stypendium ze środków publicznych z wyjątkiem sytuacji, kiedy łączna kwota otrzymywanych stypendiów nie przekracza 2.480 zł (rocznie),
- którzy zostali umieszczeni w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie albo w rodzinie zastępczej (Art. 7 ust. 2 ustawy z dn. 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych z późniejszymi zmianami).
Stypendium szkolne może być udzielane w formie:
- Całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w ramach planu nauczania, jak również wykraczających poza ten plan i wyrównawczych, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą, dotyczących w szczególności:
- a) zakupu podręczników, lektur szkolnych, encyklopedii, słowników, programów komputerowych i innych pomocy edukacyjnych,
- b) zakupu przyborów i pomocy szkolnych, tornistrów, stroju na zajęcia wychowania fizycznego oraz innego wyposażenia uczniów wymaganego przez szkołę,
- c) opłat za udział w zajęciach nauki języków obcych lub w innych zajęciach edukacyjnych,
- d) opłat za udział w wycieczkach szkolnych, wyjazd do „zielonej szkoły”, wyjściach (wyjazdach) do kin, teatrów lub innych imprezach organizowanych przez szkołę,
- e) całkowitego lub częściowego pokrycia opłat wymaganych przez szkołę, w tym opłat czesnego w szkołach niepublicznych.
- Stypendium szkolne może być udzielane uczniom szkół ponadgimnazjalnych oraz
słuchaczom, o których mowa w § 3 ust. 3 regulaminu, także w formie całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania, w tym opłat za internat, bursę oraz opłat za przejazdy z miejsca zamieszkania do szkoły i z powrotem, - Stypendium szkolne może być także udzielane w formie świadczenia pieniężnego,
na warunkach określonych w ustawie o systemie oświaty.
Za nie związane z celami edukacyjnymi należy uznać wydatki na:
- okulary korekcyjne i inny sprzęt rehabilitacyjny,
- odzież i obuwie służące do codziennego noszenia,
- podręczniki i lektury do klasy , do której nie uczęszcza stypendysta,
- opłacenie komitetu rodzicielskiego, ochrona w szkole, ubezpieczenie ucznia,
wyżywienie w szkole.
Tryb i sposób udzielania stypendium szkolnego:
- Wniosek o stypendium szkolne należy składać do Wydziału Społecznego przy
pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1, piętro III, pokój nr 309 lub w sekretariacie Urzędu Miasta Bolesławiec bądź w Biurze Obsługi Interesanta. Wniosek może być złożony na formularzu określonym w Załącznik nr 1 lub bez wykorzystania tego formularza, ale z zachowaniem obowiązujących elementów, o których mowa w art. 90 n ust. 4 ustawy o systemie oświaty. - Do wniosku o przyznanie stypendium szkolnego należy dołączyć zaświadczenia lub oświadczenie o wysokości dochodów netto członków rodziny zamieszkujących wspólnie
z uczniem, z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty
dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, a w szczególności: - a) zaświadczenia o zarobkach z uwzględnieniem dochodów z tytułu zasiłków rodzinnych i pielęgnacyjnych,
- b) zaświadczenie z gminy o wielkości posiadanych hektarów przeliczeniowych,
- c) zaświadczenia o wysokości otrzymywanych rent, emerytur lub alimentów,
- d) zaświadczenia o przyznanych dodatkach mieszkaniowych świadczeniach rodzinnych, pielęgnacyjnych lub innych,
- e) zaświadczenia o wysokości dochodu z prowadzonej działalności gospodarczej,
- f) zaświadczenia o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, z wyszczególnieniem rodzaju i wysokości świadczenia,
- g) zaświadczenia lub oświadczenia o dochodach z pracy dorywczej,
- h) zaświadczenia lub decyzje z Powiatowego Urzędu Pracy o prawie i wysokości zasiłku
dla bezrobotnych lub innych świadczeń z funduszu pracy.
3.Do obliczenia dochodu na osobę w rodzinie, uprawniającego do ubiegania się o stypendium szkolne stosuje się zasady określone w art. 8 ust. 3-13 ustawy o pomocy społecznej.
Pouczenie:
- Wnioskodawca zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić organ, który przyznaje stypendium, o ustaniu przyczyn, które stanowiły podstawę przyznania stypendium szkolnego (art. 90 o ust. 1 ustawy o systemie oświaty z dn. 07.09.1991 r.)
- Stypendium szkolne wstrzymuje się lub cofa w przypadku ustania przyczyn, które stanowią podstawę przyznania stypendium szkolnego (Art. 90 o ust. 4 ustawy o systemie oświaty
z dn. 07.09.1991 r.) - Należności z tytułu nienależnie pobranego stypendium szkolnego podlegają ściągnięciu w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (art. 90 o ust. 5 ustawy
o systemie oświaty z dn. 07.09.1991 r.) - Na podstawie art. 233 kodeksu karnego (kto składając zeznanie mające służyć
za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Zasiłek Szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Zasiłek szkolny może być przyznany raz lub kilka razy w roku, niezależnie od otrzymywanego stypendium szkolnego.
Zdarzenie losowe to zjawisko zewnętrzne w stosunku do uprawnionego, którego nie można było przewidzieć ani mu przeciwdziałać (np. klęska żywiołowa, śmierć lub choroba jednego z rodziców).
Zasiłek szkolny może być przyznany w przypadku:
- śmierci rodzica lub prawnego opiekuna
- klęski żywiołowej
- kradzieży z włamaniem
- nagłej choroby w rodzinie ucznia
- innych, szczególnych okoliczności
Wnioski o przyznanie zasiłku szkolnego składa się w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.
Załącznik nr 1 - http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/get_file.php?id=180795
Załącznik nr 2 - http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/get_file.php?id=180794
Wszelkie informacje dotyczące stypendiów i zasiłków szkolnych w ramach
Narodowego Programu Stypendialnego można uzyskać w Urzędzie Miasta Bolesławiec
w Wydziale Społecznym przy pl. Marszałka J. Piłsudskiego 1, piętro -III, pok.
nr 309, w godz.: od 7.30 – 17,00 (poniedziałek), 7,30-15,30 ( wtorek, środa, czwartek), 7,30-14,00 (piątek), tel. nr +48 75 645 65 68
- Szczegóły
- adminR
- Uncategorised
- Odsłony: 8682
W 2006 roku Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman ogłosił pierwszą edycję konkursu na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta Bolesławiec obronioną na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych w Polce oraz poza jej granicami. Za nami jest już dziesięć edycji powyższego konkursu.
W tym roku Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin objął patronatem honorowym powyższy konkurs. Warto zaznaczyć, iż zarówno dla laureatów konkursu, jak i promotorów najlepszych prac przewidziane są nagrody pieniężne.
Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia XI edycji konkursu oraz do wzięcia w nim udziału.
DO POBRANIA:
Do 31 października 2017 roku wpłynęły tylko cztery prace spełniające warunki formalne. Zgodnie z regulaminem konkursu określającego minimalną ilością złożonych prac spełniających wymogi formalne na pięć, Prezydent Miasta Bolesławiec podjął decyzję o przedłużeniu naboru w ramach XI edycji Konkursu do 31 października 2018 roku oraz rozszerzenia grupy osób uprawnionych do złożenia prac o osoby, które obronią prace w roku akademickim 2017/2018.
W związku z powyższym rozstrzygnięcie XI edycji przedmiotowego konkursu nastąpi do 28 grudnia 2018 roku.
- Szczegóły
- adminR
- Uncategorised
- Odsłony: 20966
PRZYDATNE INFORMACJE
- Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
- Szczegóły
- adminR
- Uncategorised
- Odsłony: 5678
- Zapowiedź warsztatów z informacją o naborze uczestników na portalu Istotne.pl
http://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/nxF/wolne-miejsca-na-warsztaty-z-kasia-wilk-i-marta-podulka
- Zapowiedź warsztatów z informacją o naborze uczestników na stronie internetowej organizatora
- informacja o rozpoczętych warsztatach i zapowiedź koncertów:
- Koncercie Finałowym utworzono wydarzenie na profilu FB ośrodka kultury:
- Informacja na stronie UM Bolesławiec
- tekst zlecony na portalu Istotne.pl
http://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/nUx/talenty-w-amfiteatrze-przy-tyrankiewiczow
- Express bolesławiecki
- tekst zlecony na portalu Bolec.Info
http://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=18119
- zapowiedź koncertu w Amfiteatrze na portalu Istortne.pl
http://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/n0P/koncert-mlodych-wokalistow-z-marta-podulka
- informacja w bolesławieckiej telewizji
http://boleslawiec.tv/wideo/wydarzenia-6-lipca-2017
- informacja o przeniesieniu koncertu ze względu warunki pogodowe
- relacja z koncertów finałowych
http://www.otoboleslawiec.pl/news.php?id=100600&tytul=podwojny-final
Strona 1 z 3