iT.pngNajnowsze dokumenty strategii znajdziją się TUTAJ

16 stycznia 2020 r. od godz. 9.00 w Sali rajców bolesławieckiego ratusza miały miejsce warsztaty dla gmin i powiatów z Zachodniego Obszaru Interwencji w zakresie budowania bazy projektowej dla realizacji Strategii rozwoju obszaru Sudety 2030.

http://sudety2030.net/

14 stycznia 2020 r. we Wrocławiu w Sali obrad Sejmiku odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, podczas którego omówiono:

  1. Instrumenty polityki równomiernego rozwoju Województwa Dolnośląskiego.
  2. Zasady kształtowania i zakres prac nad Regionalnym Programem Operacyjnym dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2021-2027.
  3. Potrzeby i możliwości wsparcia regionu sudeckiego z programów krajowych i unijnych.

Z uwagi na nową perspektywę finansową Unii Europejskiej 2021 - 2027 oraz szanse jakie ona ze sobą niesie, w ramach możliwości pozyskania środków z Funduszy Strukturalnych i Funduszu Spójności, Gmina Miejska Bolesławiec oraz 106 innych jednostek samorządu terytorialnego, w oparciu o opracowaną Strategię rozwoju społeczno-gospodarczego południowej i zachodniej części Dolnego Śląska, zwaną "Strategią Rozwoju Sudety 2030", przystąpiły do prac nad Programem Wykonawczym Inicjatywy Sudety 2030.

W ramach Raportu zostanie opracowana lista projektów, które oddawać będą realne potrzeby subregionu Sudety 2030.

Podmioty zainteresowane zgłaszaniem swojego pomysłu do powyższego dokumentu, mogą złożyć swój wniosek na specjalnym formularzu w terminie do 24.01.2020 r., który pobrać można elektronicznie, bądź osobiście w siedzibie Wydziału Zamówień Publicznych i Inwestycji Miejskich pokój nr 501, Plac Piłsudskiego 1, w godzinach od 08:00. do 14.00.

Wypełnione formularze prosimy składać w wersji papierowej w Biurze Podawczym Urzędu Miasta lub osobiście w siedzibie Wydziału. Wypełniony formularz można również przesłać elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłaszane projekty, realizowane w ramach instrumentów terytorialnych powinny mieć znaczenie ponadlokalne lub co najmniej istotne dla terenu całego miasta. Minimalna wartość projektu społecznego wynosi 100 tys. PLN, a projektu infrastrukturalnego 500 tys. PLN.

Plik do pobrania:

Formularz