„ Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej znajduje się w budynku Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki, w sklepie z ceramiką bolesławiecką.

PITiK czynny jest w poniedziałek i od środy do soboty w godz. 9:00 - 17:00 (wtorek, niedziela i święta- nieczynne).

English: Tourist and Cultural Information Point is opened on Monday and from Wednesday to Saturday from 9a.m. to 5p.m. (Tuesday, Sunday and holidays - closed).

Deutsch: Touristische und Kulturelle Informationen ist am Montag und von Mittwoch bis zum Samstag von 9 bis 17 Uhr geöffnet (Dienstag, Sonntag und Feiertage - geschlossen).

Kontakt/Contact: Numer telefonu/Phone number: (+48) 75 645 32 90, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Obsługa klientów w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

 

Punkt informacji turystycznej i Kulturalnej jest miejscem, które cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających Bolesławiec turystów, jak również wśród mieszkańców Miasta Ceramiki.

Specjalista ds. informacji turystycznej i kulturalnej Joanna Kołodziej udziela informacji o lokalnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych, jak również o różnego rodzaju wystawach, koncertach, spektaklach czy projekcjach.

W punkcie prowadzone są także zapisy na różnego rodzaju zajęcia organizowane przez BOK-MCC oraz sprzedaż biletów na wydarzenia kulturalne organizowane w naszym mieście.


Dla wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem Bolesławca i okolic, jak również dla turystów pragnących zapoznać się z urokami Dolnego Śląska i całej Polski, dostępne są informacje o najciekawszych miejscach, szlakach turystycznych oraz zabytkach kultury i techniki.

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej prowadzi sprzedaż albumów, planów, map turystycznych, roczników bolesławieckich, przewodników oraz biletów EURO-NYSA.

W punkcie bezpłatnie można otrzymać plany miasta Bolesławiec, ulotki i foldery z dostępna bazą noclegową, gastronomiczną i rekreacyjną, broszury dotyczące atrakcji turystycznych i bieżących wydarzeń organizowanych w regionie.

Punkt IT wzbogacił swoją ofertę poprzez sprzedaż pamiątek i upominków z charakterystycznymi dla Bolesławca stempelkami w postaci: smyczy, parasoli, przypinek, toreb, długopisów, breloczków, magnesów i wielu innych. Poszerzona została także oferta wydawnicza w postaci map, przewodników i atlasów. Do nabycia są także pocztówki, widokówki, naklejki, znaczki i dzienniki turystyczne. W punkcie znajduje się także sklep z ceramiką, w którym nabyć można różnego rodzaju wyroby ceramiki użytkowej i dekoracyjnej w cenach producentów. W stałej ofercie znajdują się wyroby największych producentów ceramiki w regionie, zrzeszonych w Bolesławieckim Bractwie Ceramicznym.

Poza ceramiką dostępna do kupienia także ręcznie malowana biżuteria ceramiczna, ciesząca się dużym zainteresowaniem. Asortyment sklepu bazuje na tradycyjnych, podstawowych wzorach w postaci stempli oraz unikatowych i artystycznych – malowanych ręcznie, które na bieżąco są uzupełniane o nowe kolekcje wzornictwa i kształtów w aktualnych trendach.

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej w BOK-MCC ponownie może poszczycić się zdobytym certyfikatem Polskiego Systemu Informacji Turystycznej wydanym przez Dolnośląską Organizację Turystyczną o najwyższej kategorii 4*.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin PITiK oraz do kontaktu telefonicznego i mailowego.”

47612.jpg