„ Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej znajduje się w budynku Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki, w sklepie z ceramiką bolesławiecką.

PITiK czynny jest w poniedziałek i od środy do soboty w godz. 9:00 - 17:00 (wtorek, niedziela i święta- nieczynne).

English: Tourist and Cultural Information Point is opened on Monday and from Wednesday to Saturday from 9a.m. to 5p.m. (Tuesday, Sunday and holidays - closed).

Deutsch: Touristische und Kulturelle Informationen ist am Montag und von Mittwoch bis zum Samstag von 9 bis 17 Uhr geöffnet (Dienstag, Sonntag und Feiertage - geschlossen).

Kontakt/Contact: Numer telefonu/Phone number: (+48) 75 645 32 90, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Obsługa klientów w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

 

Punkt informacji turystycznej i Kulturalnej jest miejscem, które cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających Bolesławiec turystów, jak również wśród mieszkańców Miasta Ceramiki.

Specjalista ds. informacji turystycznej i kulturalnej Joanna Kołodziej udziela informacji o lokalnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych, jak również o różnego rodzaju wystawach, koncertach, spektaklach czy projekcjach.

W punkcie prowadzone są także zapisy na różnego rodzaju zajęcia organizowane przez BOK-MCC oraz sprzedaż biletów na wydarzenia kulturalne organizowane w naszym mieście.


Dla wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem Bolesławca i okolic, jak również dla turystów pragnących zapoznać się z urokami Dolnego Śląska i całej Polski, dostępne są informacje o najciekawszych miejscach, szlakach turystycznych oraz zabytkach kultury i techniki.

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej prowadzi sprzedaż albumów, planów, map turystycznych, roczników bolesławieckich, przewodników oraz biletów EURO-NYSA.

W punkcie bezpłatnie można otrzymać plany miasta Bolesławiec, ulotki i foldery z dostępna bazą noclegową, gastronomiczną i rekreacyjną, broszury dotyczące atrakcji turystycznych i bieżących wydarzeń organizowanych w regionie.

Punkt IT wzbogacił swoją ofertę poprzez sprzedaż pamiątek i upominków z charakterystycznymi dla Bolesławca stempelkami w postaci: smyczy, parasoli, przypinek, toreb, długopisów, breloczków, magnesów i wielu innych. Poszerzona została także oferta wydawnicza w postaci map, przewodników i atlasów. Do nabycia są także pocztówki, widokówki, naklejki, znaczki i dzienniki turystyczne. W punkcie znajduje się także sklep z ceramiką, w którym nabyć można różnego rodzaju wyroby ceramiki użytkowej i dekoracyjnej w cenach producentów. W stałej ofercie znajdują się wyroby największych producentów ceramiki w regionie, zrzeszonych w Bolesławieckim Bractwie Ceramicznym.

Poza ceramiką dostępna do kupienia także ręcznie malowana biżuteria ceramiczna, ciesząca się dużym zainteresowaniem. Asortyment sklepu bazuje na tradycyjnych, podstawowych wzorach w postaci stempli oraz unikatowych i artystycznych – malowanych ręcznie, które na bieżąco są uzupełniane o nowe kolekcje wzornictwa i kształtów w aktualnych trendach.

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej w BOK-MCC ponownie może poszczycić się zdobytym certyfikatem Polskiego Systemu Informacji Turystycznej wydanym przez Dolnośląską Organizację Turystyczną o najwyższej kategorii 4*.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin PITiK oraz do kontaktu telefonicznego i mailowego.”

c_200_150_16777215_0_0_images_47612.jpg

 

Publikacja „Z Bośni do Polski – edycja źródłowa dokumentów dotyczących reemigracji Polaków z Bośni i Hercegowiny po II wojnie światowej” wydana została w ramach projektu
70 lat od powrotu Polaków z Bośni - umacnianie tożsamości kulturowej Polonii w Bośni i Hercegowinie’

 

 

c_200_150_16777215_0_0_images_stories_info_2016_07_godlo.jpg

 

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

 

„Z Bośni do Polski – edycja źródłowa dokumentów dotyczących reemigracji Polaków z Bośni i Hercegowiny po II wojnie światowej” jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Utwór powstał w ramach zlecania przez Kancelarię Senatu zadań w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o zleceniu zadania publicznego przez Kancelarię Senatu oraz przyznaniu dotacji na jego wykonanie w 2016 roku.

Pełna treść licencji jest dostępna na stronie http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/legalcode

Publikacja dostępna jest poniżej:

 

    

>>> Z Bośni do Polski <<<

>>> Iz Bosni u Poljsku <<<